Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Istotne zapytanie - Jak obliczyć stosunek WHR?

  • Posted on: 17 February 2020
  • By: addmean
WHR to angielskie określenie na to, co po polsku jest nazywane wskaźnikiem talia-biodra. Polska nazwa już sama w sobie tłumaczy o co mniej więcej chodzi. Otóż talia oraz biodra to kluczowe elementy Twojego ciała, gdy idzie o dobór odzieży. To właśnie od wielkości talii oraz bioder uzależnione jest to, w których ubraniach wyglądasz olśniewająco, a których lepiej nie warto ubierać. Ważny jest przede wszystkim stosunek jednego metrażu do drugiego.


biodra
Author: Carrie A.
Source: http://www.flickr.com
Istotne jest wobec tego nie tylko to, jak szerokie są Twoje biodra, lecz o ile są szersze od szerokości talii.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący, to sprawdź także ten udostępniony tu (https://www.swiatleku.pl/category/kosmetyki-do-dloni-nog-stop) w tym miejscu wpis - on także okaże się warty uwagi!

Dzięki wskaźnikowi WHR możesz określić, czy Twoja figura jest tzw. jabłkiem albo może jednak gruszką. Jeżeli z kolei masz problemy z otyłością, to stosunek WHR pozwoli Ci też znaleźć typ otyłości. Wszystko to jest powiązane z rodzajem rozmieszczania się tkanki tłuszczowej oraz jej ilością.


W jaki sposób liczy się wskaźnik WHR? Jest to bardzo łatwe. Jedyne co musisz wykonać to pobrać wymiary talii oraz bioder. Następnie potrzebna będzie prosta matematyka. Wskaźnik WHR to stosunek obwodu talii do obwodu bioder. A więc powinnaś podzielić pierwszą długość przez drugą, aby otrzymać swój wskaźnik. Dokładnie wymiarowanie powinno wyglądać w ten sposób, że zdejmujesz wymiar talii pomiędzy górnym brzegiem kości biodrowej a brzegiem łuku biodrowego. Biodra natomiast powinnaś zmierzyć w największym miejscu (zobacz top z baskinką - sprzymierzeniec talii).

Wszystkie pomiary najłatwiej wykonać za pomocą tzw.

Wejdź na naszą witrynę. Masz możliwość przeczytać na niej nowe ciekawe wpisy. Więc kliknij, aby zobaczyć źródło (https://jagna.pl/biustonosze-na-duzy-biust-c-23_42.html) informacji na ten temat.

centymetra krawieckiego, a więc niedużej, miękkiej miary zwijanej w rolkę. Jeśli już pobrałaś wymiary, możesz zorientować się, który typ sylwetki masz. Za popularną gruszkę uważa się wynik zbliżony do 0,7. Natomiast więcej niż 0,8 mówi się o jabłku. Nawet wyższy wskaźnik najprawdopodobniej jest sygnałem, że masz kłopoty z nadwagą. Jeżeli już określisz rodzaj figury, nie zapomnij dobrać takich ubrań, które ukryją wady i podkreślą mocne strony.
Tags: