Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak znaleźć dobrego stomatologa dla dziecka i jak przygotować pociechę na pierwszą wizytę?

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Pobyt u dentysty to szczególny stres dla dużej liczby ludzi dorosłych. Nic więc dziwnego, że dzieci odczuwają strach przed wizytą u dentysty. Jeśli jednakże znajdziemy pasującego lekarza i w odpowiedni sposób nastawimy dziecko na pierwszą wizytę, następne zabiegi dentystyczne powinny już być dla niego łatwiejsze.

Pierwsza sprawa to znalezienie odpowiedniego specjalisty. Dobrze jest poszukać dentysty w pobliżu miejsca zamieszkania tak, by nie nużyć dziecka długą jazdą. Dobrym źródłem do szukania może być internet – wyszukując frazę „stomatolog Warszawa Wola” uzyskamy rozbudowaną listę specjalistów, a także zakres ich specjalizacji, co z pewnością uprości nam wybór. Jeśli chcemy, by naszą pociechę leczył wysoce wykwalifikowany, długoletni stażem stomatolog - poznaj więcej Warszawa Wola dysponuje licznymi profesjonalnymi gabinetami stomatologicznymi z długą tradycją, które leczą pacjentów niezmiennie już od wielu lat. Musimy zwrócić też uwagę na to, czy ten wybrany stomatolog specjalizuje się w leczeniu dzieci. Jeżeli interesuje nas dziecięcy dentysta Wola oferuje dużą ilość lekarzy tego rodzaju, którzy z pełnym profesjonalizmem zatroszczą się o uzębienia malucha.
Sprzęt stomatologiczny
Author: fiverlocker
Source: http://www.flickr.com
Na początku warto przyjść z dzieckiem na adaptacyjną wizytę. Dzięki temu dziecko dostanie czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji, a my lepiej poznamy lekarza. Jeśli po wstępnej wizycie stwierdzimy, że nie jest to dobry dla naszego dziecka dentysta (zobacz zobacz to - welldent.pl) Wola posiada wiele innych gabinetów, które również możemy wcześniej obejrzeć przed pierwszą wizytą. Ważne jest, aby budować pozytywne skojarzenia związane z wizytą u dentysty. Mogą do tego posłużyć np. drobne nagrody wręczane po wyjściu z gabinetu lub upragniona wycieczka do zoo. Dziecko powinno kojarzyć wizytę u stomatologa z występującą po niej nagrodą – wtedy przestanie odczuwać związany z nią stres. profesjonalna opieka dentystyczna naWizyty u stomatologa należy rozpocząć dość wcześnie, nawet w 6. miesiącu życia, i kontynuować dokładnie co pół roku. Sprawi to, że maluch będzie traktować to jako nawyk i przestanie zwracać uwagę na powiązany z tym lęk. Dobrze jest także motywować dziecko do dbania o czystość zębów w domu – dzięki temu częste odwiedziny w gabinecie dentystycznym nie będą konieczne.