Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Stomatologia – jedna z najmłodszych dziedzin medycyny

  • Posted on: 17 November 2021
  • By: addmean
Każdy wie, że żyje się tylko raz, więc powinniśmy opiekować się o własne zdrowie. Specjaliści zalecają przynajmniej raz na sześć miesięcy skontrolować czy wszystkie procesy w naszym organizmie odbywają się poprawnie. Takie systematyczne analizy pozwolą nam zachować przez miesiące optymalną gospodarkę wodną, mineralną w organizmie oraz siły witalne. Jednakże czasami zapominamy jak ważne dla zdrowia naszego ciała są zdrowe zęby.

gabinet stomatologiczny
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Nauka o leczeniu uzębienia niesamowicie starą dziedziną medycyny zajmującą się dokładniej funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem uzębienia. Początki tej dziedziny mają swoje korzenie jeszcze w czasach prehistorycznych! Najstarszy przykład leczenia dentystycznego rozpoznano w liczącym 14 tysięcy lat szkielecie młodego mężczyzny odkrytym we włoskich Dolomitach - na zębie trzonowym ze sporym ubytkiem zachowały się ślady wydrapywania naostrzonym przyrządem zmian próchnicowych. Niebywałe jest to, że już tak dawno w czasach dla nas odległych i barbarzyńskich dbano o zdrowie uzębienia - Iga Nowak. Często przecież wyobrażamy sobie ludzi z czasów prehistorycznych jako brudnych, nagich, jedzących surowe mięso dzikusów, którzy stronili od dbania o higienę osobistą. Optymalny stan naszego uzębienia jest dla nas ogromnie ważny, wręcz priorytetowy. Bez zębów bylibyśmy w stanie co najwyżej przyswajać napoje (jonizator wody alkalicznej) i rzadkie produkty spożywcze. Niestety taka jest prawda, musimy sobie to uświadomić.W zakładzie specjalista stomatolog iga nowak zatroszczy się nie tylko o kondycję naszych zębów, ale dodatkowo o ich prezencję. Wiele razy piękny, biały uśmiech zyskał sobie serce pięknej dziewczyny? Razem z postępem, nie potrzebujemy martwić się, że będziemy zobligowani nosić okropny i brzydki aparat na zęby. Od dłuższego okresu stosowane są niewyczuwalne i subtelne aparaty. Na pierwszej wizycie wraz ze lekarzem klient precyzuje kłopot z jakim się męczy i analizuje powody tegoż. Na kolejnych spotkaniach specjalista składa całą potrzebną dokumentację: zdjęcia radiologiczne i cyfrowe oraz pozostałe, wykonuje plan kuracji i rozpoczyna jego kompleksowe ukończenie.

dentysta
Source: pixabay
Na zakończenie, co będzie trwać zwykle rok lub dwa, w zależności od pierwotnego stanu uzębienia, możemy chlubić się pięknym, śnieżnobiałym i zdrowym uśmiechem. Już prehistoryczni przodkowie wiedzieli jak ważne dla utrzymania zdrowia organizmu są zdrowe zęby - ortodentic. Troszczmy się o ich dobry stan nie tylko codziennie je szorując przynajmniej dwa razy, ale także regularnie odwiedzając gabinet.