Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Mamy diagnozę lekarską – to ATZ. Od czego rozpocząć leczenie?

  • Posted on: 1 November 2018
  • By: addmean
Atopowe zapalenie skóry, o którym w ostatnim czasie bardzo wiele się mówi, to choroba dotykająca przede wszystkim maluchy. Chorują na nią nowo narodzone maluszki lub przedszkolaki w okolicy 6 roku życia. Właściwie nie można jej całkiem wyleczyć, lecz można kupić wiele produktów łagodzących jej objawy. U części dzieci mija wraz z wiekiem. Jeśli nie ustępuje całkowicie, to zwykle jej objawy są po prostu mniej uporczywe i nie dają się mocno we znaki.
Wystarczy starać się nie podrażniać zaczerwienionej skóry, codziennie aplikować preparaty lecznicze czy preparaty ochronne oraz zwiększyć higienę, żeby na trochę zapomnieć o tym, że się choruje.

Zaciekawił Cię taki tekst? Jeżeli tak, to w tym miejscu również znajduje się świeża treść, która z pewnością będzie Ci odpowiadać.

Ale wiemy, że dzieciom o silnych zmianach skórnych dużo trudniej powstrzymać potrzebę drapania. Jak im wówczas pomóc?

Gdy alergolog (polecany alergolog dla dzieci) zdiagnozuje u naszej pociechy atopowe zapalenie skóry leczenie trzeba rozpocząć od razu. Przede wszystkim należy się skupić na zmniejszeniu miejsca zajętego przez wysypkę i na złagodzeniu swędzenia. Bardzo istotne jest, żeby nie dopuścić do przesuszenia skóry. Nawilżanie i natłuszczanie naskórka atopika to kluczowa sprawa. Można stosować domowe sposoby, ale kosmetyki apteczne szybciej przyniosą ukojenie. Można sięgnąć po leki bez recepty dostępne online, bo apteki internetowe mają często największą ofertę produktów z różnych półek cenowych i od różnych producentów.
Zwykle można też zamówić próbki lub pojemniki o zmniejszonej pojemności, żeby przetestować kilka różnych produktów i wybrać optymalny dla skóry naszego dziecka. Kolejną ważną rzeczą po nawilżaniu jest higiena. Kąpiele powinny być krótkie (woda przecież także wysusza), a temperatura wody letnia. Zaleca się unikania przesuszających naskórek mydeł, żeli czy płynów do kąpieli. Podobnie z proszkami i płynami do płukania – usuńmy produkty silnie perfumowane, aby ograniczyć ich kontakt ze skórą malucha. Ponieważ roztocza, kontakt z sierścią zwierząt i niektóre produkty spożywcze zaostrzają objawy choroby, postarajmy się o czysty dom i
skóra
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com
zupełną eliminację jedzenia zwiększającego problemy skórne. Oczywiście o obecności zwierząt w domu nie może być mowy.

Jeśli atopowe zapalenie skóry ma postać łagodną i zmiany na skórze obejmują tylko niewielką część ciała i nie są uciążliwe, codzienne nawilżanie i używanie łagodnych preparatów do higieny i pielęgnacji powinno wystarczyć o czym możesz przeczytać sprawdź stronę. Ale jeżeli zmiany są duże i nasze atopowe zapalenie skóry leczenie dopiero rozpoczęło, ograniczmy możliwość mechanicznego drażnienia skóry poprzez zakładanie ubranek z delikatnych materiałów. Jeżeli jest taka potrzeba, zakładajmy maluszkom rękawiczki, żeby nie drapały mocno swędzących miejsc. Bądźmy cierpliwi – nawet wyraźne objawy po pewnym czasie stają się łagodniejsze i powoli przechodzą.