wzrok

Oczy są zwierciadłem tego, co przebiega w naszym ciele – dbajmy o nie

 • Posted on: 17 February 2020
 • By: addmean
okulista
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Choroba, to przypadłość, jakiej każdy człowiek unika, gdyż powoduje złe samopoczucie, może sprawiać ból i zmniejszać naszą aktywność życiową. Wiele chorób wykrywamy dopiero, gdy ujawnią się pierwsze objawy sygnalizujące, że coś jest nie w porządku. Jednak istnieją także inne sposoby na wczesne dostrzeżenie chorób. Jednym z nich jest na przykład badanie dna oka.

Jeśli masz wadę wzroku, na pewno wiesz, że nie jest to nic fajnego - czy są jakieś metody na pozbycie się wad wzroku?

 • Posted on: 12 February 2020
 • By: addmean
kobieta podczas badania wzroku
Author: Aaron Benitez
Source: http://www.flickr.com
W współczesnych czasach coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem. Nie da się ukryć, iż zdecydowanie ogromny wpływ na to ma nasz tryb życia - zazwyczaj wiele czasu w trakcie dnia spędzamy przed komputerem - problem ten dotyka zwłaszcza ludzi dorosłych.

Zabiegi medyczne dzięki jakim da się ulepszyć stan wzroku.

 • Posted on: 30 January 2020
 • By: addmean
wzrok
Author: iStock
Source: iStock
Te operacje dzięki jakim można będzie ulepszyć stan wzroku to zabiegi, jakie wykonywane są w nawiązaniu do innowacyjnych metod. To daje gwarancję, iż rezultaty leczenia będą zadowalające dla chorych. Niestety, polskie realia powiązane ze stanem służby zdrowia pozostają takie, iż w chwili obecnej trudno jest się na ten zabieg dostać prędko. Zazwyczaj osoby decydujące się na określone zabiegi muszą czekać parę miesięcy w kolejce, a nie wszystkich stać na prywatne leczenie.

Nowoczesna, zaawansowana i niezmiernie efektywna korekta wzroku - FEMTO lasik

 • Posted on: 13 January 2020
 • By: addmean
korekcja wzroku
Author: IMR advertising by PR
Femtolasik to nowomodna, niezwykle zaawansowana i niezmiernie sprawna korekta wzroku, jaka przylega do jednych z niezwyklej zaawansowanych metod na całym świecie. Jest to metoda, która zalecana jest pacjentom z wielką wadą wzroku, do takich wad wzroku trzeba między innymi nadwzroczność albo rozliczne typy astygmatyzmu. Metoda ta jest metodą głęboką, w czasie zabiegu używa się specjalnego lasera.

Jak działać, gdy okaże się, iż mamy zaćmę? powinniśmy w takim momencie zdecydować się na operację

 • Posted on: 10 December 2019
 • By: addmean
Leczenie zaćmy
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Zaćma to zmętnienie normalnie przezroczystej soczewki. Jak nam wiadomo, ta część naszego oka skupia światło na siatkówce, a zmiany na jej powierzchni, jak zaćma – pogarszają proces widzenia. Zaćma rozwija się powoli z upływem czasu, jest tak jednak, iż pojawia się nagle. Zaćma jest częsta u osób po 60. roku życia, objawia się aż w 60% przypadków.

Diametralnie inne oblicze optyki

 • Posted on: 6 December 2019
 • By: addmean
optyk
Author: Lu Dabrowski
Source: http://www.flickr.com
Nauka nieustannie idzie na przód. Pojawiają się nowe leki na schorzenia, które jeszcze do niedawna były śmiertelne. Kosmetyka estetyczna rozbudowuje się w znacznym tempie - zabiegi przeprowadzane przez wyspecjalizowanych kosmetologów zastąpiły skomplikowane operacje. Także na rynku okulistyki cały czas coś się zmienia. Odkrywane są zupełnie nowe sposoby polepszenia naszego wzroku, a w związku z tym, także komfortu życia.

Chcesz zaszaleć? Już w tym momencie postaw na zakup rewelacyjnych soczewek z serii Big Eyes albo Glamour!

 • Posted on: 1 October 2019
 • By: addmean
oko
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Obecnie coraz więcej ludzi ma problemy ze wzrokiem. Szkraby mają z reguły kłopoty z dalekowzrocznością, tymczasem studenci najczęściej zmagają się z krótkowzrocznością.Nie ma wątpliwości, że nasze dzieci muszą zakładać okulary korekcyjne, a nie soczewki kontaktowe. Jednakże dorośli ludzie, którzy mają wadę wzroku powinni rozważyć tą możliwość. Noszenie soczewek jest pożyteczne z kilku powodów, przede wszystkim szkła kontaktowe nie parują i nie przeszkadzają w powszednim życiu. Osoby, jakie miały kiedykolwiek styczność z soczewkami z pewnością potwierdzą to, iż jest zdecydowanie bardziej komfortowe.

Okuliści Bielsko Biała, szpital okulistyczny Śląsk - zobacz który gabinet wybrać, oceny

 • Posted on: 30 August 2019
 • By: addmean
oczy
Source: pixabay.com
Wszyscy chcemy mieć jak najbardziej sprawne zmysły. Suma summarum często nawet o nich nie myślimy dopóki coś nie będzie się psuć. Gdy nasze zmysły przestają dobrze działać, wtedy zaczynamy wariować wraz z nimi, bo nie mamy pojęcia, co się dzieje. Gdy czujemy, że nie wyczuwamy smakówlub przestajemy słyszeć, albo kiedy nie widzimy wszystkiego z odpowiednią ostrością - w takich sytuacjach zaczynamy się zastanawiać, do którego lekarza iść.

Dbaj o swój wzrok!

 • Posted on: 23 July 2019
 • By: addmean
okulary
Author: Ernst|Photography
Source: http://www.flickr.com
Wzrok z pewnością zalicza się do zdecydowanie najważniejszych zmysłów człowieka, zaś życie codzienne bez jego pomocy byłoby niesamowicie wręcz ciężko. Swoją drogą, na własnej skórze przekonują się o tym ludzie cierpiący z powodu różnych wad wzroku – w wielu kwestiach jest się wtedy praktycznie uzależnionym od pomocy innych. Warto więc zwrócić uwagę na to, że całe mnóstwo takich chorób może wynikać głównie z naszych własnych zaniedbań, zatem absolutnie każdy z nas musi przykładać jak największą uwagę do tego, aby móc faktycznie dobrze dbać o swój wzrok.

Dobór okulisty dzięki któremu można naprawdę cieszyć się z pozytywnych efektów terapii.

 • Posted on: 14 May 2019
 • By: addmean
chłopiec
Author: Kathy Sunderman
Source: http://www.flickr.com
Poszukiwania okulisty dzięki któremu można naprawdę być zadowolonym z dobrych rezultatów terapii będzie z pewnością priorytetem dla takich osób, jakie dowiedzą się o szybko pogłębiającej się wadzie wzroku. Szczególnie, jeżeli będą to osoby młode oraz wyjątkowo aktywne.

Teraz niedoskonałości wzroku można usunąć przy użyciu nowoczesnych narzędzi, nie należy obawiać się podobnego zabiegu

 • Posted on: 18 April 2019
 • By: addmean
Kobieta z lusterkiem
Author: www.homejobsbymom.com
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób zmaga się z wadami wzroku albo schorzeniami narządu oka. Na szczęście techniki walki z takimi komplikacjami są dzisiaj niesamowicie nowoczesne i skuteczne.

Eliminowanie defektów oczu - sprawdzone rozwiązania poprawiania widzenia.

 • Posted on: 17 April 2019
 • By: addmean
lekarz w pracy
Author: Life Mental Health
Source: http://www.flickr.com
Oko jest czułym narządem zmysłu o zawikłanej budowie. Choroby oczu mogą dotyczyć wielu poszczególnych elementów oka składających się na gałkę oczną, oraz nerwu wzrokowego, a również organów dodatkowych oka, to znaczy powiek, spojówek, mięśni ruszających okiem i organu łzowego, jakiego rolą jest trzymanie właściwego poziomu nawilżenia nawierzchni oka i oczyszczanie jej.

Choroby oczu i ich korekcja u starszych

 • Posted on: 18 March 2019
 • By: addmean
wzrok, okulary, badanie
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj każdy z nas, członków nowoczesnego społeczeństwa, zobowiązany jest siedzieć około kilka godzin w ciągu doby przed monitorem komputera lub telewizora. To następnie niezwykle wpływa na kondycję naszego wzroku, który jest niesamowicie niedoskonały i wrażliwy.

Pages