testy

Genetyka

 • Posted on: 16 October 2020
 • By: addmean
probówki u genetyka
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Genetyka jest jedną z dziedzin medycyny, obecnie bardzo potrzebną. Zajmuje się bowiem na przykład tematyką schorzeń o podłożu genetycznym, które mają miejsce stosunkowo często. Im więcej zaś energii poświęca się na badanie tego typu kwestii, tym więcej jest szans na zapobieganie i leczenie ludzi z wadami wrodzonymi. Genetyka zajmuje się także ustalaniem cech dziedzicznych takich jak na przykład elementy wyglądu. Z tego powodu na przykład do poradni zajmujących się badaniami genetycznymi zgłaszają się ludzie chcący ustalić ojcostwo dziecka, takie testy są bowiem w poradniach wykonywane.

Spory procent ludzi boi się iść do stomatologa - to bez sensu, gdyż dziś wszystko odbywa się fachowo i pod znieczuleniem

 • Posted on: 1 July 2020
 • By: addmean
dentysty
Author: Barney Moss
Source: http://www.flickr.com
Każdy dentysta w swym gabinecie dba o najlepszą jakość usług i przez to cały sprzęt, który jest na stanie jest albo jednokrotnego użytku, albo odkażony - na przykład wiertła.

Zagrożenia dla zdrowia - w jaki sposób sobie z nimi radzić...

 • Posted on: 3 May 2020
 • By: addmean
Termometr
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
W dzisiejszych czasach w wielkich miastach nie brak niebezpieczeństw dla naszego zdrowia. Niebezpieczeństwa te przybierają najróżniejsze formy. Jedną z tych najbardziej niebezpiecznych okazuje się alergia. Coraz więcej najmłodszych jest alergikami. Obecnie w placówkach przedszkolnych jest mnóstwo dzieci z potwierdzoną alergią.

Dermatolog Warszawa Ursynów raduje się świetnymi opiniami

 • Posted on: 7 April 2020
 • By: addmean
gabinet ginekologiczny
Author: Agência de Notícias do Acre
Source: http://www.flickr.com
Czy znaleźliśmy już swoich sprawdzonych lekarzy?

Sporo chorób pojawia się po cichu i nawet mamy szansę sobie z tego nie wydawać sprawy, przez to tak istotne okazuje się być to, żeby wykonywać profilaktyczne testy, które dopomogą nam wyłapać pierwsze nieprawidłowości. To właśnie sprawia, że musimy poszukać lekarza, do którego będziemy mieć zaufanie i któremu zwierzymy się z największych nawet trudów zdrowotnych.

Jakie są sposoby by dać sobie radę z alergią na codzień ?

 • Posted on: 23 February 2020
 • By: addmean
Chroń dziecko przed alergią!
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Współczesna medycyna boryka się z wieloma częstymi dolegliwościami. Należą tu między innymi bardzo często obecnie pojawiające się uczulenia. Są one również bardzo różnorodne, toteż czasami trudno jest rozpoznać na samym początku. Z alergiami boryka się wiele osób, także najmłodszych. W wielu przypadkach są to dolegliwości, z którymi można żyć w życiu codziennym, przyjmując określone lekarstwa.

Badania ultradźwiękowe okazują się być całkowicie bezpieczne

 • Posted on: 29 January 2020
 • By: addmean
badanie
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Ważną rolę w diagnostyce spełniają badania nieniszczące

Gdy jakiś przedmiot brany okazuje się być do badań chcemy mieć świadomość, że nic się z nim nie będzie działo, że wróci on do nas w stanie niezniszczonym i będzie można jeszcze z niego skorzystać, albo wykorzystać go do powtórnego zrobienia badań.