Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Masz depresję jesienną? Podejmij odpowiednie kroki, aby ją pokonać

  • Posted on: 14 September 2021
  • By: addmean
Kiedy jest coraz bliżej do jesieni, wiele osób wykazuje oznaki depresji. Na dworze szybko robi się ciemno. Jest chłodno, jak również często pada deszcz, co również pozytywnie na nie nastraja. Jeśli ty też nie masz energii do działania, a uśmiech nie za często pojawia się na Twojej buzi, musisz podjąć należyte działania, by depresja jesienna totalnie Cię nie przytłoczyła.

Depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Szczególnym utrudnieniem jest brak słońca, ale jeżeli w niedługim czasie nie czekają Cię wczasy w ciepłym kraju, gdzie niebo nie jest przykryte nieprzyjemną zasłoną chmur, należy poszukać innych sposobów. Jeden z nich to terapia (www.psychodynamiczni-gdynia.pl/psychoterapia/terapia-par/) światłem (sprawdź koniecznie) przy pomocy specjalnego urządzenia o odpowiednim natężeniu świetlnym. Jeżeli będziesz używać takiej lampy każdego dnia, wygrzewając się w jej świetle co najmniej pół godz., na pewno w niedługim czasie zaczniesz czuć poprawę oraz serdeczniejszym okiem spojrzysz na świat wokół Ciebie.

Ale nie jedynie alternatywne źródła światła są w stanie poprawić twoje samopoczucie. To także odpowiednia dawka energii, którą dostarczamy wraz z odżywczymi posiłkami, bogatymi w witaminy i mikroelementy.

Czy posiadasz pytania odnośnie do opisywanej tematyki? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj informacje na prezentowane zagadnienie - na pewno będą one bardzo ciekawe.

Znakomita na chandrę jest nie tylko czekolada, ale także ryby, orzechy oraz warzywa i owoce, w szczególności te sezonowe. Mimo gorszego samopoczucia nie można też zapomnieć o regularnej aktywności fizycznej.

Wybierz dyscyplinę, w jakiej dobrze się czujesz, a pływając lub grając w tenisa będziesz mógł odpędzić dokuczliwe myśli oraz oderwać się od powszednich obowiązków, jakich natłok także przytłacza. Mimo, że pogoda nie sprzyja, dobrze jest też dużo przebywać na świeżym powietrzu, np. udać się na spacer do ulubionego parku. Pamiętaj o ciepłej kurtce, kaloszach oraz parasolu, a przekonasz się, że nawet chodzenie w deszczu może dawać ci radość, w szczególności gdy jesteś z bliskimi.

Depresja jesienna dotyka coraz więcej osób - przejdź na . Jeśli ty też jesteś w grupie osób, które stają się apatyczne i przemęczone wraz z pierwszymi jesiennymi dniami, terapia światłem i inne wskazane wyżej sposoby pozwolą ci uporać się z kłopotem. Musisz jak najszybciej zmierzyć się z scharakteryzowaną przypadłością, by nie dopuścić do jej zaostrzenia, ponieważ może to mieć fatalne skutki i doprowadzić do konieczności farmakologicznego leczenia.