Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak usunąć odciski? Sprawdź, aby zapomnieć o trudności

  • Posted on: 6 May 2022
  • By: addmean
Wakacyjne spacery są nad wyraz miłe, lecz nieraz cierpią na nich nasze stopy. W szczególności, gdy nosimy niewłaściwe buty i zaczynają robić się na nich odciski.


Stopy na plaży
Author: Al Lloyd
Source: http://www.flickr.com
Jak najlepiej jest przeprowadzić usuwanie nagniotków, by pozbyć się tego przykrego kłopotu? Rozpocznijmy od tego, co to jest odcisk. Jest to rogowaty, martwy naskórek, jaki powstaje w wyniku długiego nacisku albo tarcia się o brzegi obuwia. Jest parę rodzajów odcisków, zależnie od tego, w jakich miejscach się pojawiają, na przykład na spodniej części stopy powstają modzele. Jeżeli odczuwasz pieczenie, a następnie kłujący ból, bez wątpienia jest to odcisk, więc powinieneś podjąć stosowne działania, aby jak najszybciej się go pozbyć. Jak trzeba to zrobić? Rozpocznijmy od domowych sposobów. W przypadku wielu ludzi sprawdza się czosnek.

Wypielęgnowane stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Na początek musimy wymoczyć stopy i dokładnie je wytrzeć, a później skroić czosnek na cienkie plasterki oraz przyłożyć je do odcisku, który w dalszej kolejności zaklejamy szczelnie plastrem. Taki opatrunek należy przygotowywać 2 razy dziennie i po niedługim czasie przyniesie spodziewane rezultaty. Zamiast czosnku można wykorzystać liść aloesu, kawałek podgotowanej cebuli bądź szarego mydła. Warto jest samodzielnie sprawdzić, która metoda będzie dla nas odpowiednia oraz posłużyć się nią w wypadku, gdybyśmy znowu mieli odciski. Jeżeli domowe sposoby nie będą pomocne, wymagany będzie preparat na odciski z apteki, np. specjalny płyn, którym smarujemy zmiany, aż będziemy w stanie usunąć odcisk . Trzeba uważać, by nie stosować płynu gdy mamy zmiany zapalne skóry albo się skaleczyliśmy. Poza płynami dostępne są również plastry i maści, jakie regularnie wykorzystywane powinny w końcu rozwiązać nasz kłopot. Niekiedy jednak potrzebna może okazać się wizyta u lekarza, jaki w trakcie zabiegu usunie bolesną zmianę, a my znowu będziemy mogli cieszyć się normalnym życiem.

Teraz już wiesz, w jaki sposób pozbyć się odcisków. Nie odwlekaj właściwych działań, w przeciwnym wypadku odcisk będzie ci coraz bardziej przeszkadzać, przez co w końcu nie będziesz mógł poruszać się bez bólu. Zainwestuj też w dobre, komfortowe buty, by następnym razem nie doprowadzić do takiej sytuacji.

Podoba Ci się ten wpis? Przeloguj więc do następnego posta i dowiedź się jakie ekstra źródło było naszą motywacją. Miłej lektury!

W przypadku pań z kolei najważniejsze jest zmieniać buty na niższe i wygodniejsze, aby nie spędzać całych dni w szpilkach.