Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czy bać się działań ubocznych przyjmowania lekarstw

  • Posted on: 7 June 2022
  • By: addmean
Powracamy z apteki z zaordynowanym przez medyka specyfikiem, siadamy w fotelu z kawusią i zaczynamy odczytywać ulotkę informacyjną. Uwagę przyciągają mnogie działania uboczne, co nakazuje nam zastanowić się czy w ogóle dobrze jest ten środek stosować, czy działania uboczne nie będą gorsze od naszej choroby.
tabletki
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
Analizy menedżerów promocji pracujących dla firm farmaceutycznych pokazują, iż najdokładniej dociekaną przez chorych częścią ulotki dołączonej do medykamentu są metody aplikowania jak też ewentualne działania niepożądane zachodzące w trakcie kuracji. Znana reguła wypływająca z obserwacji zachowań chorych przez doktorów mówi, że im sporzej skutków niepożądanych zawiera ulotka, tym bardziej chorzy obawiają się stosować konkretny preparat, natomiast ci najbardziej wrażliwi natychmiast odczuwają kilka z wyszczególnionych w ulotce niedomagań. Tymczasem "strach ma wielkie oczy", ponieważ nikt nigdy nie wykazał, iż każde z tych działań niepożądanych wynikających ze stosowania konkretnego specyfiku musi wystąpić u wszystkich osób. Gdy zatem przeczytamy w ulotce, iż w trakcie kuracji mogą pojawić się np.

Interesujący wpis? Miło nam to słyszeć. Tym samym gorąco zapraszamy na naszą następną witrynę, na której wyszukasz sporo ekstra tematów.

ospałość, nudności, wstrząs anafilaktyczny lub też jeszcze dalsze niedyspozycje, to najczęściej albo nie wystąpi żadne z wymienionych, albo wystąpi jedno z działań ubocznych, i to na ogół w formie łagodnej.suplementy
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Tu samo nasuwa się pytanie, z jakiej przyczyny wytwórcy lekarstw straszą nas skutkami ubocznymi zdarzającymi się incydentalnie? Z paru powodów. Po pierwsze zobowiązuje ich do tego prawo , zarówno to wydane w postaci wskazówek Wspólnoty Europejskiej, jak i nasze polskie wypływające z interpretacji rozporządzeń ministerstwa zdrowia. Po drugie, pisząc o wszystkich potencjalnych działaniach niepożądanych, producent zabezpiecza się przed konsekwencjami procesów prawnych, jakie wytoczyliby mu pacjenci jeśliby farmaceutyk zaszkodził im (a nie byłoby nic na ten temat w ulotce).
Należy przejrzeć ulotkę dołączoną do medykamentu, jednak nie można popadać w skrajności. Nie możemy doszukiwać się u siebie każdych objawów niepożądanych, ani też nie wolno ignorować treści ostrzeżeń i łykać jakichś farmaceutyków jak cukierków jedynie dlatego, że są one osiągalne bez przepisu medyka (zatem w potocznym i zazwyczaj mylnym rozumieniu - z pewnością całkowicie bezpieczne).