Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Co warto mieć w domu na zapas, gdy jest się rodzicem malucha? Praktyczne produkty, jakie raczej nie przyjdą ci do głowy jako pierwsze.

  • Posted on: 11 June 2022
  • By: addmean
Często okazuje się, że bardzo wiele rzeczy całkiem niespodziewanie jest przydatnych w domu kiedy jesteśmy rodzicami szkraba. To, iż warto posiadać zapas mokrych chusteczek w opakowaniach ekonomicznych oraz śliniaków - to wiadomo, ulubiona kaszka również nagle nie może się skończyć, lecz zdarza się, iż całkiem inne przedmioty mogą być pomocne niż te, których każdego dnia używamy.


Maluchom
choroba
Source: pixabay.com
zdarza się chorować - to normalne. Zwłaszcza, gdy uczęszczają do żłobka. Nieważne czy to katar alergiczny czy wywołany przeziębieniem, warto koniecznie mieć w domu krople do nosa Sulfarinol i podawać je zgodnie z zaleceniem doktora albo informacją na ulotce. Więcej informacji: Kropelki szybko obkurczą naczynia krwionośne, jednak nie przesuszą za bardzo śluzówki, dzięki czemu krople do nosa Sulfarinol można stosować przy każdym katarze. Gdy dziecko jest marudne i nie chce jeść, dobrze jest zachęcić je czymś, co mu smakuje, na przykład mlekiem Bebilon sojowy. Można dodać banana albo dołożyć inne owoce i uzyskać tym sposobem znakomite śniadanie lub nocna pomoc stomatologiczna wrocław drugie śniadanie. Danie nie będzie ciężkie, ale zapewni maluchowi uczucie sytości. Możemy do mleka Bebilon sojowy dosypać kakao i stworzyć tym sposobem znakomity deser. Posiłki z wykorzystaniem tego mleka nie mają laktozy, dlatego nie wywołają alergii u maluszka. Jeśli brakuje nam pomysłu na rozwojową zabawę, warto posiadać w mieszkaniu zapas mąki kukurydzianej, soli i oliwki oraz mąki ziemniaczanej.
radosne dziecko
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com


Z mąki i oliwki można zrobić "gwiezdny pył" - rodzaj plasteliny, która zaangażuje dziecko na wiele godzin. Z soli i mąki pszennej można zagnieść masę solną, powycinać kształty foremkami do ciastek, a potem wysuszyć i ozdobić. Z mąki ziemniaczanej i małej ilości wody uzyskamy ciecz nienewtonowską, jaka też będzie doskonała do zabawy na wiele godzin. Który maluszek nie lubi taplać się w wodzie albo błocie? Dodatkową zaletą mąki ziemniaczanej jest jeszcze to, że z powodzeniem zastępuje zasypkę dla dzieci.

Rodzice najczęściej bywają bardzo pomysłowi i z prostych przedmiotów potrafią wyczarować oryginalne zabawki angażujące uwagę maluchów na długie godziny, a kiedy brak czegoś potrzebnego pod ręką, również stosują swoje wielokrotnie przetestowane techniki.