Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Kilka przydatnych słów na temat niszczenia rozmaitych dokumentów

  • Posted on: 18 September 2021
  • By: addmean
Codziennie na terenie Polski rozmaite instytucje tworzą ogrom bardzo różnych dokumentów. Istnieje wiele uwarunkowań prawnych, które nie tylko opisują dokładnie zasady ich gromadzenia i przechowywania, ale także kwestie dotyczące ich niszczenia.


Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że wytwarzane są dzisiaj dokumenty nie tylko w
dokumenty
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com
postaci papierowej. Znaczna ich część przechowywana jest dzisiaj na dyskach twardych lub zapisywana na płytach CD. Niezależnie od tego, na jakich nośnikach je zapisano niszczenie dokumentów musi odbywać się w zgodzie z wymogami szeregu ustaw oraz norm odnoszących się do bezpieczeństwa. Niszczenie dokumentów musi być prowadzone w taki sposób, by nie dało się ich odzyskać. Dotyczy to zarówno dokumentów w formie papierowej, jak również tych zapisywanych na twardych dyskach i płytach CD. Utylizacja dokumentów powinna być przeprowadzana między innymi zgodnie z zapisami ustawy o ochronie danych osobowych.
stare dokumenty
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com
Utylizacja dokumentów obejmuje najróżniejsze rodzaje dokumentów, zaliczane są do nich na przykład dokumenty firmowe, ale również takie, które oznaczone są jako tajne. Zanim się je zniszczy ma miejsce procedura brakowania dokumentów.

Porównaj - mobilne niszczenie (zobacz zapraszamy serdecznie) dokumentów


Brakowanie dokumentów to proces, który ma wykazać, które z powstałych dokumentów muszą zostać oddane do archiwum, a które muszą zostać zniszczone. Po odbyciu tej procedury można zacząć może się proces niszczenia oraz utylizacji. Część dokumentów, chociażby wyciągi z kont bankowych klientów, w postaci papierowej trafia po prostu do niszczarek. Niszczarki nie niszczą jednak dyskietek bądź płyt CD. By odzyskanie danych nie było możliwe, niszczy się je zazwyczaj poprzez zgniatanie bądź poprzez cięcie.

Sądzisz, że ten tekst jest ciekawy? Jeśli tak, kliknij tutaj - ten artykuł (http://www.mazda-torun-bednarscy.pl/modele/mazda-mx5/) publikuje podobne zagadnienia, one również są godne uwagi.

Z tak uszkodzonych dane są nie do odzyskania. Metod niszczenia dokumentów jest co najmniej parę. Są już na ten moment nawet firmy, które oferują usługi profesjonalnego niszczenia różnych dokumentów. Powierzając utylizację wyspecjalizowanej firmie, należy przyjrzeć się, jak usługa jest realizowana. Odpowiedzialność bierze na siebie zleceniodawca. Nigdy nie należy o tym zapomnieć.