Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Wyrzuć okulary - dowiedz się, Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku? Laserowa korekcja wzroku coraz bardziej znaną metodą korygowania wady wzroku.

  • Posted on: 24 September 2018
  • By: addmean
Masz już dosyć noszenia okularów oraz szkieł kontaktowych, lecz masz za dużą wadę wzroku, jaka uniemożliwia Ci normalne wykonywanie obowiązków codziennych? Laserowa korekcja wzroku rozwiąże Twój problem
.

Można śmiało stwierdzić, że urządzenia elektroniczne są jednymi z fundamentalnych narzędzi współczesnego życia. Wystarczy przejechać się miejskim autobusem albo pociągiem, zajrzeć do pobliskiej kawiarni, aby ujrzeć, jak w dzisiejszych czasach ludzie spędzają czas. Sporo ludzi zatopiona jest w swoich telefonach, tabletach, laptopach czatując, przeglądając rozmaite portale i fora, lub też śledząc znajomych w znanych profilach społecznościowych. Po wyjściu z autobusu, pociągu lub kawiarni dużo z tych osób kieruje się do biur na wielogodzinną pracę przy komputerze. Nie trzeba mówić, że taki styl życia źle wpływa na nasz, jakże delikatny, narząd wzroku.

zdrowie - fotografijka
Author: Adam Mirowski
Source: http://www.flickr.com
Osoby, które na co dzień mają co najmniej kilkugodzinną styczność z komputerami lub też podobnymi urządzeniami elektronicznymi, prędzej czy później kończą na wizycie u okulisty, a następnie u optyka – by zrealizować receptę na okulary. Ci, którym okulary przeszkadzają w codziennej pracy wybierają soczewki kontaktowe, choć ich stosowanie jest ograniczone czasowo. Jeśli do tego ktoś jest zaawansowanym astygmatykiem, jego wada może mu uniemożliwić dopuszczenie do kursu i egzaminu na prawo jazdy. Jednak nie jest to katastrofa. Korekcja wzroku może być realizowana nie tylko przy użyciu okularów, ale również lasera- korekcja wzroku. I wbrew pozorom takie rozwiązanie nie jest już tak nieprzystępne cenowo jak jeszcze kilka lat temu.

Jak wygląda i Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

zdrowie - fotogram
Author: Charles Haynes
Source: http://www.flickr.com
Laserowa korekcja wzroku kierowana jest zazwyczaj dla osób, które ukończyły 20 lat życia. Według danych jednej z polskich klinik okulistycznych, zabieg tego rodzaju umożliwia zniwelować wadę wzroku do 13 dioptrii - w przypadku krótkowidzów), do 6dioptri - wprzypadku nadwzroczności i do 6 dioptrii - w sytuacji astygmatyzmu. Warto jeszcze zaznaczyć, że zabieg laserowej korekcji wzroku wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym (poprzez zastosowanie kropli znieczulających do oka). Taka metoda znieczulenia umożliwia powrót do domu niedługo po zabiegu. Natomiast ryzyko powikłań i skutków ubocznych jest małe.

Większość ludzi odkłada tę opcję korekcji wzroku, nie orientując się tak naprawdę, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Otóż cena zabiegu zależy od wybranej metody i waha się pomiędzy 2100-2900zł za jedno oko. Patrząc na koszty tego typu zabiegów sprzed 10 lat są one mniejsze o około połowę- -> poznaj dodatkowe informacje.


Z kolei uwzględniając koszty zakupu oraz okresowej wymiany szkieł i oprawek, a do tego używania soczewek, czasem bardziej opłaca się korekcja wzroku metodą laserową. A już na pewno przełoży się to na poprawę komfortu naszego codziennego życia.