Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Po co przedsiębiorcom certyfikat GOST R

  • Posted on: 28 April 2021
  • By: addmean
Każdy kraj ma pewne przepisy, certyfikaty, bez których nie dałby rady właściwie funkcjonować. Nie chodzi tu o kodeks karny, a raczej o normy związane z wyrobem konkretnych produktów czy ich przetwarzania.


Są one związane również z tym, co na obszarze danego kraju mogą robić przedsiębiorstwa z innych państw. Normy te pokazują, jakie warunki powinny zostać spełnione przez przedsiębiorstwa z innych krajów by one sam bądź też ich towary mogły zaistnieć na konkretnym rynku. Z tym wiąże się m.in. certyfikat gost -> Rosja ma swój GOST a w krajach Europy jest np. norma ISO. Różnice oczywiście są, ale mimo wszystko można stwierdzić, że są to analogiczne rozwiązania. Tak, więc jeśli chcemy podbijać swoimi produktami rynek rosyjski musimy mieć akredytację w postaci certyfikatu GOST R.

Atest GOST R niezbędny od zaraz
Konferencja
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com

W obecnych czasach bardzo istotna jest jakość towaru. Nie można nikomu wierzyć na słowo. Dziś wszystko trzeba sprawdzić, przeliczyć, żeby mieć 100% pewność, że to, co przekazujemy klientowi jest odpowiednie. Z tego powodu we wszystkich państwach poszczególne rzeczy muszą mieć stosowne atesty. Do takowych należy na przykład na terenie Rosji certyfikat gost . Przedsiębiorstwa, bądź również pewne produkty mające certyfikat GOST R mogą funkcjonować na terenie Rosji. Oznacza to, że przeszły one różne testy jakości oraz te związane z bezpieczeństwem produktu. W naszym kraju również przedsiębiorcy z innych krajów muszą mieć certyfikaty, które umożliwią im działanie na naszym rynku. Otrzymanie któregoś z certyfikatów wiąże się z pewną procedurą.

Jednak duża część firm polskich ma bardzo wysokie standardy, z powodu wymogów, jakie panują w naszym kraju, dlatego też otrzymanie zagranicznych certyfikatów nie jest trudne. Ale powinniśmy pamiętać, że taka certyfikacja nie jest dozgonna, co jakiś czas – wszystko jest opisane w przepisach, trzeba odnowić tego typu akredytację. Zdarza się, że w pewnych okolicznościach akredytacja może być wycofana. Czasem jest to związane z chorobami zwierząt, a czasem z wadami towaru wypuszczonego na rynek. Nie mówiąc już o stosunkach politycznych między krajami. Dlatego musimy, wypuszczając towar na zagraniczny rynek, przewidywać nie tylko plusy, ale również minusy takiego rozwiązania.