Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Najważniejsze przyczyny powstawania ubytków w zębach, w jaki sposób najtaniej i najlepiej i najtaniej dbać o swoje zęby

  • Posted on: 29 January 2019
  • By: addmean
Jednym z większych problemów naszego społeczeństwa jest próchnica, nagminnie występująca w zasadzie u wszystkich. Mogą ją mieć zarówno małe dzieci, jak również młodzież i dorośli, i nie bez powodu zalicza się ona do najbardziej poważnych chorób cywilizacyjnych. Niezaleczone zęby nie tylko będą powodować stany zapalne i bóle, ale mają także duży wpływ na różne narządy wewnętrzne.

zabieg dentystyczny
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com
Czasami może się zdarzyć, że będą one powodować one dodatkowe problemy z wątrobą, sercem czy innymi narządami, dlatego też przeważnie przy poważniejszych chorobach zaczyna się właśnie od zrobienia porządku z zębami. Tak naprawdę większość z nas doskonale wie o tym, jak istotna jest codzienna higiena jamy ustnej, wybór dobrych past i szczoteczek jest bardzo duży, a jednak nadal mnóstwo ludzi ma kłopoty z ubytkami. W dużej mierze przyczynia się do tego niewłaściwa dieta, oparta głównie na gazowanych napojach oraz słodyczach, lecz też nieodpowiednie czyszczenie zębów.

Co z tego, że mieć sie będzie nawet najlepszą szczoteczkę czy pastę, jeżeli zęby będzie się myło byle jak i nie wtedy, kiedy potrzeba.Istotną rzeczą w czasie profilaktyki jamy ustnej jest regularne uczęszczanie na stomatologiczne przeglądy. Podczas tego typu przeglądów dentysta z Wrocławia szczegółowo sprawdzi stan jamy ustnej i wszystkich zębów, i jeśli będzie taka potrzeba zaproponuje dalsze leczenie. Takie przeglądy należy przeprowadzać co najmniej raz do roku, a wykryte ubytki w miarę szybko zaleczone.Jest to o tyle ważne, że niewielkie dziurki są szybkie do plombowania, nic przy tym nie boli i kosztują znacznie mniej, niż większe prace przy ubytkach. A takie przy większych zaniedbaniach mogą być konieczne, niekiedy kończy się tylko na paru wizytach i większej plombie, a niekiedy niezbędne będzie wykonanie leczenia kanałów. To wiąże się nie tylko z dużymi kosztami, bo trzeba na taką przyjemność przeznaczyć co najmniej kilkaset złotych, ale również z tym, że ząb będzie już martwy. Dlatego też znacznie lepszym i co najważniejsze tańszym rozwiązaniem będzie systematyczne odwiedzanie (na tej stronie szybko uzyskasz podpowiedź) stomatologa na przeglądach.