Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Bolesne pieczenie u palców – jak trwale usunąć nagniotki przy pomocy udostępnianych preparatów

  • Posted on: 9 December 2021
  • By: addmean
Nikt nie lubi nagniotków. To nieprzyjemne dla zdrowia stwardnienie warstwy skóry powstające na palcach stóp. Ból z nagniotka jest tym większy, że sięgą w głąb skóry. Odczuwamy przez to przykre pieczenie przy poruszaniu się. Dookoła nagniotka powstaje czerwonawa tkanka, którą leczymy i usuwamy przez stosowne zabiegi.

stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Przyczyn powstawania nagniotków jest kilka. Zwykle przyczyną są za obcisłe obuwia, okresowe stwardnienie skóry i ogólna wrażliwość skóry u palców stóp. Prosty test odporności skóry można przeprowadzić … przez chodzenie gołymi stopami po różnych nawierzchniach.

Jeśli spodobał Ci się ten materiał to kliknij w odnośnik do źródła, który przeniesie Cię do strony, gdzie poznasz fascynujące informacje na omawiany temat.

Jeśli sprawia nam to większy ból to mamy większe prawdopodobieństwo pojawienia się nagniotków. Skumulowanie się większości przytoczonych zaniedbań rzecz jasna zwiększa możliwości wyskoczenia nagniotka.

Za przyczynę tej przypadłości wymienia się także niewłaściwe wysklepienie śródstopia, nachodzenie na siebie palców w trakcie chodzenia oraz nieprawidłowe ustawianie stóp. Na nieprawidłowe stąpanie nie pomagają niestety najbardziej komfortowe buty. Nie bez znaczenia są też uwarunkowania genetyczne, na które jakkolwiek chcemy nie wpłyniemy (usuwanie zrogowaciałego naskórka). Jeśli do nich dodamy mechaniczne błędy „wychodzone” na co dzień, to nieprzyjemny efekt mamy gwarantowany.

Szczęśliwie nagniotki można leczyć i trwale usuwać - w sposób tradycyjny jak i jednorazową operacją. Co do obu opcjach ważna jest opinia lekarza – raczej poleca on ostrożne wybieranie butów, konsultacje u ortopedy, czy wkładki. Maści do rozmiękczania skóry zrogowaciałej, czy kąpiele stóp z rozcieńczonym kwasem borowym są również wskazane wszystkim chodzącym w obcisłych butach którym zdarzyły się nieprzyjemne nagniotki.

stopy w obcasach
Author: GabboT
Source: http://www.flickr.com
Usuwanie nagniotków jest jednorazowym zabiegiem, który jest czynnością mechaniczną. Przed oddaniem stopy pod mechaniczny frezer, warto zrobić parę zabiegów z plastrami i maściami gojącymi. Na zabiegi frezerem próżniowym decydujmy się po rozmowach z właściwym lekarzem, najlepiej ortopedą.

Jeżeli poszukujesz interesujących informacji na opisywany temat, poczytaj tutaj (http://reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/elektroterapia/) nas, a z pewnością odnajdziesz ciekawe fakty.

W zależności od uwarunkowań pojawiania się nagniotków okazuje się czasem że frezer jest niepotrzebny. Pozbyć się nagniotków można także kupując specjalne pierścienie filcowe. Kupimy je w aptekach i drogeriach. Również one zmniejszają objawy bólu, dzięki czemu stawianie stóp nie musi odbywać się z grymasem na twarzy.