Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Kłopoty ze wzrokiem? Może to zwyrodnienie plamki żółtej? Koniecznie musisz to sprawdzić, jest na to odpowiednia metoda

  • Posted on: 3 August 2021
  • By: addmean
Tak zwane zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to choroba ludzi w starszym wieku. Najczęściej pojawia się po pięćdziesiątym-sześćdziesiątym roku życia. Choroba, jak sama nazwa definiuje, jest odpowiedzialna za problem z plamką żółtą siatkówki oka, w miejscu najbardziej precyzyjnego, ostrego widzenia. To oznacza więc prawdziwe komplikacje. Choć nie prowadzi do pełnej ślepoty, to znacznie upośledza widzenie centralne. Mamy przez to wielkie trudności z wykonywaniem podstawowych czynności, czyli pisania, czytania czy rozpoznawania twarzy.


Badanie wzroku
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
W rzeczywistości są dwie postacie tej choroby: AMD suche i AMD mokre (wysiękowe). Pierwszy typ wydaje się mniej groźny, ponieważ rozwija się powoli, przez kilka lat. Właściwie nie uszkadza widzenia w bardzo znacznym stopniu. Występuje zaś u 80 procent chorych i ma wpływ na powolne, ale stałe rozszerzanie się receptorów wzrokowych plamki żółtej. Ponadto, jak ma wpływ tylko na jedno oko, to może być niedostrzegane przez pacjentów. Kolejny rodzaj jest bardziej groźny, gdyż odpowiada aż za 90 procent przypadków utraty widzenia. W takiej formie, pod uszkodzoną siatkówką w okolicy plamkowej, powstaje sieć naczyń krwionośnych, jakich źle stworzone ściany przepuszczają osocze. A to wpływa na powstawanie obrzęku, a także krwotoków do plamki. Wpływa to na nieodwracalne zniszczenia.

Plamka żółta – leczenie. W ostatnich latach całe szczęście polepszyły się sposoby bardziej skutleczenie (leczenie uzależnień)leczenia AMD. Tak naprawdę, w dalszym ciągu nie da się pokonać postaci zanikowej, to jednak nowatorskie sposoby terapeutyczne łagodzą groźne postaci wysiękowe. Najkorzystniejsze aktualnie efekty uzyskuje się dzięki używaniu dogałkowych iniekcji leków hamujących rozwój choroby. Żeby nie przesadzać należy dodać, iż leki te nie
plamka żółta leczenie
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
zwalczają raz na zawsze tego schorzenia, lecz skutecznie hamują jego rozwój - .

Chcesz czytać dalej zajmującą treść? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić - kontynuuj dobry okulista toruń na następnej podstronie.

Jedną z bardziej rozpoznawalnych metod leczenia wysiękowego jest aplikowanie do ciała szklistego leków hamujących wzrost patologicznych naczyń krwionośnych.


Leczenie gwarantuje efekty, zahamowuje rozwój choroby, a u większej liczby pacjentów poprawia nawet ostrość widzenia. Leczenie rozpoczynamy od fazy nasycenia w postaci jednego wstrzyknięcia raz w miesiącu przez kolejne 3 miesiące. Następnie po tym okresie następuje faza podtrzymująca, w tym okresie trzeba co miesiąc skontrolować ostrość wzroku pacjenta. To niezwykłe ułatwienie i pomoc dla każdej osoby, która ma kłopot z tym schorzeniem.