Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Sprawdzona dieta, czyli jak prawidłowo jeść. Sprawdź nasze fachowe porady.

  • Posted on: 4 April 2022
  • By: addmean
Określenie „dieta” większej części populacji kojarzy się nieodmiennie z nadwagą i próbą pozbycia się zbędnych kilogramów. Tak naprawdę słowo to obejmuje nie tylko diety odchudzające. Jest na przykład bardzo dużo diet, które Zalecane są w przypadku różnorodnych schorzeń.


zdrowa żywność
Author: cumi&ciki
Source: http://www.flickr.com
Planuje się wtedy specjalny jadłospis, po zastosowaniu którego osoba chora może szybciej dojść do zdrowia i odzyskać formę. Przy takich dietach zdrowotnych często polecane jest spożywanie elementów o zwiększonej zawartości pożytecznych składników, takich jak na przykład kwasy omega-3. W przypadku ciężkiej choroby tego typu sposób żywienia musi być kontrolowany przez lekarza.

To niewątpliwie niezwykle użyteczna kwestia, więc jeżeli masz ochotę ją przeanalizować w większym stopniu, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w ofercie (https://novamedis.pl/masaz-ajurwedyjski/).

Diety dla ludzi zdrowych mogą być opracowywane samodzielnie w oparciu o różnorodne źródła informacji. Dobrym rozwiązaniem może być także udanie się po poradę do wykwalifikowanego dietetyka.

Dieta śródziemnomorska

Jedną z najbardziej popularnych diet o charakterze naturalnym jest dieta śródziemnomorska. Jej duża zaletą jest fakt, że można ją stosować właściwie w ciągu całego życia. Służy więc nie tylko schudnięciu, ale również zachowaniu kondycji oraz dobremu samopoczuciu. W diecie śródziemnomorskiej najważniejsze jest, by zminimalizować spożywanie mięsa wołowego i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, z wyjątkiem tych biorących się z ryb. Należy spożywać jak najwięcej warzyw strączkowych, a białe pieczywo zastąpić ciemnym. Dzięki przestrzeganiu tych Zasad można stracić parę nadprogramowych kilogramów. Dieta śródziemnomorska zalecana jest przez wielu wykwalifikowanych dietetyków.

Dieta dr Budwig

Kolejną dietą, którą zalicza się do naturalnych, jest dieta stworzona przez niemiecką uczoną Johannę Budwig. Podstawą tej diety jest olej lniany, który należy przyjmować w dużych ilościach. Olej ten musi być tłoczony na zimno, ponieważ wyłącznie wówczas zachowuje swoje lecznicze właściwości. Najkorzystniej jest spożywać go w formie pasty, a więc zmieszać go ze zmiksowanym chudym białym serem. Wówczas najłatwiej i najszybciej się wchłania. Oprócz tego niezwykle ważne jest, by ograniczyć spożywanie innych tłuszczów niż ten pochodzący z oleju. Dieta dr Budwig jest stosowana zarówno przez osoby zdrowe, jak i chore. Udowodniono jej pozytywny wpływ w przypadku wielu różnorodnych dolegliwości, stosowana jest na przykład wspomagająco przy nowotworach.