Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Zdrowie paznokci - poradnik

  • Posted on: 26 June 2020
  • By: addmean
Zadbane paznokcie są istotnym elementem dla każdej kobiety, która dba o wygląd. Dużo badań dowiodło, że faceci mocno zwracają uwagę na paznokcie niewiasty. Najbardziej ważny jest fakt, w jaki sposób kobieta je pielęgnuje. Zdrowe i wymalowane w piękne kolory paznokcie są pewnego rodzaju wizytówką niewiasty.

Słabe paznokcie to wielki problem wielu pań, dlatego w tym wpisie spisaliśmy parę użytecznych podpowiedzi, które potrafią dużo zdziałać.

paznokcie
Rozdwajające się paznokcie są wynikiem używania rozpuszczalników do lakieru, które mają uszkadzający powierzchnię paznokcia związek chemiczny – aceton. Sporo kosmetyczek poleca zatem kupowanie towarów, które acetonu w składzie nie posiadają. Rozwiązaniem może być także zastopowanie barwienia paznokci na pewien czas - np. na miesiąc. Tym sposobem struktura paznokcia otrzyma czas do regeneracji.

Rozdwajające się paznokcie mogą mieć źródło także w niedoborze ważnych witamin w organizmie. Należy pójść do apteki i zapytać specjalistę o odpowiednie suplementy diety, które poprawią płytkę paznokcia. Najważniejsza przy pielęgnacji paznokci jest witamina A. Wielu dermatologów zaleca systematyczne spożywanie marchewki.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie, która także Cię zaciekawi. Przeczytasz tam m.in. informację o zajmującej Cię tu problematyce.Słabe paznokcie to choroba ludzi, którzy pracują przy myciu naczyń albo trudnią się konserwacją podłóg. Częsta praca z silnymi chemikaliami może bardzo osłabić płytkę paznokci. Sporo osób, które całymi dniami myją szyby, skarży się na przykre problemy skórne.

Zaczekaj minutę! Zaintrygował Cię wpis? Masz chęć na dalsze istotne informacje? To miłe. Kliknij w podany link i przenieś się do witryny z newsami na ten temat.

Idealnym wyjściem z tej sytuacji może być regularne zakładanie gumowych rękawiczek do pracy, które uchronią palce przed stycznością ze szkodliwymi chemikaliami. Szukasz dobrych leków? Wejdź na herbapol na i przeczytaj więcej.

Osoby, które chorują na rozdwajające się paznokcie powinny poszukać pomocy u specjalistów albo w gabinetach odnowy biologicznej. O ile chcesz załatwić tę sprawę własnoręcznie, można iść do odpowiedniej apteki i zapytać sprzedającego o preparaty odpowiednie do ochrony uszkodzonych paznokci. Dobry preparat tego rodzaju ma posiadać w składzie paletę kluczowych witamin oraz ekstrakty nawadniające strukturę paznokcia. Powinno się mieć na uwadze, że takie balsamy muszą być aplikowane bardzo regularnie, by zadziałały.Jeżeli nie chcesz nabywać żadnych maści, niżej przedstawiamy domowe sposoby na rozdwajające się paznokcie:

- w garze musisz roztopić odrobinę parafiny ( można ją nabyć w aptece lub stopić świecę, jeśli jesteśmy pewni, że jest ona wyprodukowana właśnie z parafiny), kiedy temperatura spadnie do przyjaznych wartości, zanurz w roztworze dłonie. Poleca się trzymać dłonie w garnku przez 10-15 minut. Aktywność należy wykonywać 2 razy w tygodni

- rozdwajające się paznokcie możesz kurować także robiąc napar z kopru. Należy zagotować wodę, a później dodać do niej trochę nasion tej rośliny. Gdy ekstrakt ostygnie, zanurzaj w nim dłonie przez kilka minut. Aktywność trzeba wykonywać często przez dwa tygodnie.