Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Dobre strony posiadania rachunku bankowego

  • Posted on: 30 January 2020
  • By: addmean
Cóż, lokowanie pieniędzy w domowych pieleszach to wciąż specjalność starszego pokolenia. Wykazującego niechęć na wizyty w banku i posługiwanie się bankomatem - twierdząc, iż to po prostu nie ich epoka.

polski banknot
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Wśród osób "nieubankowionych", czyli nastawionych sceptycznie do usług banków, najliczniejszą grupą są właśnie seniorzy. Nadal większość z nich woli dostawać emeryturę w gotówce od listonosza niż na konto, mimo że korzystanie z usług banku jest równie bezproblemowe. Zwłaszcza, że wiek nie musi być przeszkodą w korzystaniu z rachunku bankowego. Konto dla seniora to propozycja poświęcona właśnie osobom starszym, natomiast banki projektując ją, wsłuchują się w oczekiwania tej grupy osób.

Młodsze pokolenia z kolei nie wyobraża sobie życia bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania operacji finansowych przez Internet. Wiedzą, że bankowość elektroniczna w dużej mierze usprawnia życie, dbając jednocześnie o cenny czas.

Korzyści i zalet, jakie daje nam posiadanie kart nie trzeba wymieniać. Co najważniejsze, zapewniają bezpieczeństwo pieniędzy, które bez obaw znajdują się na koncie bankowym nie tracąc na wartości, gdyż przeważnie jest to konto oszczędnościowe z oprocentowaniem, co jest jednoznaczne z tym, iż nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, do którego mamy dostęp w sieci możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, pozwolić sobie na szybki przelew oraz w większości regulowanie rachunków bez pobierania prowizji.

Jeśli przedkładana tutaj kwestia to Twój konik - wyraź opinię (https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-minimalne-wynagrodzenie-za-prace-2018) na ten temat. Twój komentarz z pewnością dla autora się liczy.

Oczekiwanie w kilometrowych kolejkach do okienek pocztowych z każdym dniem coraz bardziej odchodzi w zapomnienie, jednak cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.

Na pytanie "które konto wybrać?" nie uzyskamy klarownej odpowiedzi. Wybór powinien być uzależniony od wielu czynników. Najważniejsze jest oprocentowanie konta. Poza tym należy wykazać się i rozwagą i zapytać o liczbę bankomatów w miejscowości, którą zamieszkujemy tudzież odległość do najbliższej placówki banku. Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej jest zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem.