Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Korony, protezy, implanty – jak najlepiej uzupełnić niedostatki w uzębieniu?

  • Posted on: 7 July 2021
  • By: addmean
Brak ząbków to problem nie jedynie estetyczny. Jak dowiedli brytyjscy naukowcy, ludzie z niekompletnym uzębieniem będą mniej pewne siebie, unikają towarzystwa i mają problemy z układem pokarmowym.
para
Author: Yugank Singhal
Source: http://www.flickr.com


Tymczasem strata już jednego z zębów może spowodować przesunięcie jak też uszkodzenie innych. Warto systematycznie uzupełniać braki w uzębieniu. Które wybrać rozwiązanie? Najbardziej wygodne wydają się implanty zębów. koszt implantu zęba to sztuczny korzeń. Jest wykonany z tytanu, a więc metalu bardzo dobrze akceptowanego przez układ człowieka, dzięki temu szybko integruje się z kością a w przeciągu paru miesięcy zrasta się z kością na dobre.


protezy
Author: mavia-nails.blogspot.com
Source: mavia-nails.blogspot.com


implanty zębów
Author: Richard
Source: http://www.flickr.com


Koronki z kolei to dość prosty sposób na uzupełnienie braków i uszkodzeń zębów.

Szukasz ekstra treści, żeby pogłębić swą wiedzę na ten temat? Namawiamy do kolejnego tekstu. Znajdziesz go na portalu pod linkiem.

Korony możemy umocowywać na resztkach zęba (jeśli jest zdrowy). Poddaje się go na początek szlifowaniu, a w następnej kolejności nakleja na niego ładną koronkę, której kolor dobierany jest do pozostałych ząbków. Z pomocą koron można też ochronić ząbek po kanałowym leczeniu czy ochronić go przed złamaniem. Korony możemy zakładać implanty zębów bądź specjalnych mostach protetycznych (celem uzupełnienia większej ilości brakujących zębów). Most po dwóch stronach osadza się na zdrowych ząbkach albo implantach, zaś szczelinę po wyeliminowanych zębach wypełniają tak zwane przęsła, jakie składają się ze sztucznych zębów.
Standardowe, wyjmowane protezy całkowite to z pewnością niezłe wyjście pod względem ceny. Niestety, komfort ich użytkowania jest nieduży, zaś przyzwyczajenie się do nich wymaga jakiegoś czasu.