Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Gdzie kupować ekologiczną żywność?

  • Posted on: 4 December 2021
  • By: addmean
W większych marketach powstają działy z żywnością ekologiczną. Czy oznacza to, iż artykuły ekologiczne możemy w naszej ojczyźnie zakupić tylko w hipermarkecie? Ależ naturalnie, że nie.
joga
Author: ann harkness
Source: http://www.flickr.com
Nabywając wyroby ekologiczne, należy kierować uwagę nie tyle, gdzie nabywamy, lecz co pozyskujemy.

Jeśli ten materiał jest dla Ciebie interesujący, to bez wahania sprawdź także uwagi spod linku (http://www.winnicadwiegranice.pl/o-nas/) - one również są godne Twojej uwagi.

Nie wszelki wyrób opatrzony określeniami: lokalny, zdrowy, biologiczny albo ekologiczny, jest w rzeczywistości produktem ekologicznym. W sprawdzeniu tego pomoże nam podstawowa erudycja na temat wytwórczości oraz ekologicznego rolnictwa, w tym znajomość powszechnych symbolów ekologicznych, umieszczanych na zapakowaniach jak też etykietkach produktów oraz potwierdzonych należytym certyfikatem ekologicznym. Po zdobyciu takiej wiedzy, można ruszyć na zakupy i nabyć takie produkty jak guarana w proszku. Ale gdzie się wybrać?


W hipermarketach wielu sieci (m.in. istnieją działy ze zdrową żywnością. Znajdują się w nich produkty z przeróżnych krajów a także wyroby krajowe jak też lokalne takie jak np. sezam łuskany. Także sklepy osiedlowe spożywcze bądź piekarnie oferują lokalne ekologiczne produkty.


Małe, groźne i mieszkają z nami!
Author: Bird&Co
Source: Bird&Co


Sklepy oferujące tzw. zdrową żywność możemy spotkać nawet w niedużych miejscowościach. Należy jednak uprzytomnić sobie, iż miano "zdrowe" nie musi znaczyć "ekologiczne". Jeśli faktycznie zależy nam na artykułach ekologicznych, analizujmy obecność na etykietach znanych ekoznaków i nie bójmy się wypytać zbywcy o interesujące nas kwestie. Takowe znaki ma nawet guarana w proszku. W wielu punktach w państwie odbywają się też cykliczne jarmarki oraz kiermasze ekologiczne.
Akcje ekologiczne prowadzą też przeróżne bary oraz restauracje. W internecie jest również wiele sklepów online proponujących żywność ekologiczną z naszego państwa jak też ze świata. Kupisz w nich np. sezam łuskany.