Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czym zajmuje się pielęgniarka oraz położna? Jakie musi posiadać predyspozycje?

  • Posted on: 14 July 2021
  • By: addmean
Istnieją tego typu profesje, które nieodłącznie są związane z pomaganiem. Aby wykonywać taki zawód trzeba posiadać pewne predyspozycje, gdyż w innym razie może być trudno spełniać codzienne zadania.


pielęgniarka
Author: Sarah Zucca
Source: http://www.flickr.com


Przykładem osoby, o jakiej mowa jest pielęgniarka. Kształci się ona, ażeby potem świadczyć opiekę nad pacjentami. Jest ważną częścią personelu w szpitalach, ośrodkach zdrowia, czy też w mieszkaniach pacjentów. Trzeba bowiem wspomnieć, iż część z takich osób zostaje również pielęgniarkami środowiskowymi, co wiąże się z odwiedzaniem pacjentów w prywatnych mieszkaniach. Niektórzy, tym bardziej starsze osoby potrzebują takiego wsparcia, gdyż ich zdrowie nie pozwala na to, ażeby samodzielnie przyjść przykładowo do ośrodka zdrowia po zastrzyki.
Kolejnym z przykładów jest położna, która czuwa nad paniami. Jej pomoc głównie koncentruje się na kobietach w czasie ciąży oraz w połogu. Z kolei może także rozpoznać ciąże, oraz skierować na badania, jakie kobieta powinna wykonać, gdy jest podejrzenie o zagrożeniu ciąży. Poza tym taka osoba po porodzie bada i jest dużym wsparciem dla matki, potrafi doradzić w sprawie opieki nad noworodkiem do szóstego tygodnia życia. Może również doradzać jak się odżywiać, gdy jest się w stanie odmiennym.

Czy ten tekst pochłonął Cię kompletnie? Jeśli tak, to zobacz też odmienny oryginalny serwis (https://www.medimix.pl/), który ma podobne fascynujące wiadomości.

Jej zadaniem jest także profilaktyka chorób kobiecych.


Ażeby być w stanie wykonywać powyższe zawody należy mieć w sobie duże ilości empatii. Oprócz tego trzeba lubić kontakt z ludźmi.


Osoby, które zastanawiają się nad taką profesją, z reguły nie pamiętają o tym, iż trzeba wykazać się mocną psychiką, ponieważ niemal każdego dnia zdarza się stykać z ciężkimi przypadkami. Nie wolno się w takich chwilach załamać.