Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób podtrzymać prawidłowy poziom cholesterolu ?

  • Posted on: 20 August 2020
  • By: addmean
Częstym problemem zdrowotnym wśród seniorów jest podwyższony poziom cholesterolu . Mnóstwo się o tym mówi, wciąż jednak nie wszyscy wiedzą, jakie znaczenie dla zdrowia ma prawidłowy poziom cholesterolu.


Mówi się także o „dobrym” oraz „złym” cholesterolu – co to oznacza a także jaką rolę w organizmie pełnią poszczególne rodzaje cholesterolu? Mnóstwo ludzi nieświadomie bardzo szkodzi własnemu zdrowiu, nie dbając o prawidłowy jego poziom.
zioła
Author: mikael altemark
Source: http://www.flickr.com


Jego nazbyt wysoki poziom jest nierzadko wynikiem niewłaściwego żywienia, siedzącego trybu życia oraz tuszy, w związku z czym oddziaływa on wprost na rozwój wielu tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Długotrwale się utrzymujący duży poziom cholesterolu we krwi będzie trudny do przywrócenia na pułap mieszczący się w normie, stąd wskazane jest wiedzieć, w jaki sposób zapobiec podwyższaniu się cholesterolu. Cholesterol jest naturalnie wytwarzany poprzez wątrobę i jest potrzebny układowi do prawidłowej pracy, zaś dopiero jego nadwyżka jest szkodliwa. Właśnie z tego względu należy wystrzegać się uzupełniania cholesterolu z zewnętrznych źródeł do organizmu.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis blacha ołowiana samoprzylepna, w którym znajdziesz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Cholesterol bierze uczestnictwo w produkowaniu hormonów, jest także potrzebny do syntezy witamin, stanowi też budulec błon komórkowych. Dopiero konsumowanie w dużych ilościach pokarmów bogatych w cholesterol stanowiło będzie ryzyko dla zdrowia.


małżeństwo
Author: PerDormire
Source: PerDormire


Kluczem do podtrzymania cholesterolu na należytym poziomie jest zdrowe odżywianie jak też aktywność ruchowa. Należyta, odpowiednio zbilansowana dieta nestora w dużym stopniu usuwa zagrożenie dużym cholesterolem. W jadłospisie trzeba koniecznie pamiętać o jarzynach, które są doskonałym źródłem błonnika oraz witamin. Następnym nieodzownym elementem są oleje roślinne a także oliwa (sprawdź również - oliwa z oliwek z grecji) z oliwek.
W jadłospisie nie możesz zapomnieć o rybach, jakie są bardzo bogatym źródłem kwasów omega-3, przede wszystkim ryby morskie. Warto też często sięgać po wyroby pełnoziarniste, jakie współcześnie są już łatwo dostępne na sklepowych półkach. Medykament Armolipid też pomoże nam obniżyć cholesterol.