Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób troszczyć się o zęby? - zasady

  • Posted on: 12 November 2021
  • By: addmean
Wiele osób systematycznie myje ząbki, a mimo to w trakcie każdej wizyty w gabinecie stomatolog odkrywa u nich kolejne ubytki.


Typowym wyjaśnieniem owej nieprzyjemnej sytuacji jest szukanie winy w genetyce.


Twierdzenie „mam słabe ząbki po mamie” – to zdanie, które częstokroć padają w gabinecie stomatologicznym.

To bez wątpienia bardzo ważna kwestia, więc jeśli masz zamiar ją przestudiować w większym stopniu, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w ofercie (pl.babor.com/products/linie-kosmetyczne/line).

Natomiast higiena zębów nie ogranicza się wyłącznie do codziennego czyszczenia ząbków. By radować się przez wiele lat ślicznym uzębieniem, warto przestrzegać kilku prostych zasad, dzięki którym ząbki oraz dziąsła na długo pozostaną zdrowe. Co z tego, że każdego dnia szczotkujemy ząbki, jeżeli czynimy to niepoprawnie. Niewłaściwa technika czyszczenia, źle dobrana szczoteczka oraz pasta nie tylko zniweczą nasze trudy, lecz mogą poważnie zaszkodzić dziąsłom oraz zębom. O ile faktycznie zależy nam na zdrowiu jamy ustnej, nauczmy się poprawnie myć zęby – instruktaż higieny zębów nie będzie ogromnym wydatkiem, natomiast przynosi olbrzymie zyski.
stan zdrowia
Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com


Walczmy ze szkodliwymi przyzwyczajeniami. Nie ogryzajmy ołówków ani też paznokci, nie rozgryzajmy orzechów, nie użytkujmy zębów jako substytutu nożyc krawieckich albo otwieraczy do butelek. Tego rodzaju przyzwyczajenia mogą spowodować mikropęknięcia albo odłupywanie się szkliwa, mogą także doprowadzić do odłamania się całych fragmentów zęba, a również do zniszczenia plomb. Walczmy ze skłonnością do węglowodanów i słodyczy. Chyba wszyscy doskonale wiemy, że słodkości psują ząbki i zwiększają ryzyko próchnicy. Jednak mało ludzi ma świadomość, że identycznie groźne dla naszych zębów będą węglowodany.


Umieszczona w wielu przekąskach skrobia zostaje w ślinie rozłożona na proste cukry, natomiast te są już niebezpieczne dla naszych zębów. Ratunkiem wówczas jest dentysta (zobacz też: dobry stomatolog łódź) Łódź jest miastem w którym nie brakuje gabinetów dentystycznych.