Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Co to jest acerola, jakie posiada właściwości i z jakiego powodu byłaby użyteczna starodawnym żeglarzom?

  • Posted on: 3 August 2021
  • By: addmean
Czy wiesz jaka dolegliwość dosięgała dawnych marynarzy? Stał się to awitaminoza, choroba, która była w pewnej mierze skutkiem spożywania zbyt małej ilości znajomej ze swoich dobroczynnych cech witaminy C.


Każdy Polak wie, iż żeby uzupełnić swój system o tę akurat witaminę, warto sięgnąć po cytrynę.


Jakie kolory do pokoju dziecięcego
Author: Benjamin Moore
Source: Benjamin Moore
Do najbardziej popularnych takowych owoców zaliczają się jeszcze choćby kiwi czy pomarańcza. Jednak żaden z tego typu owoców nie ma jej tyle, co acerola.

Czy masz ochotę przeanalizować nowe teksty na prezentowany w tym miejscu problem? Kliknij zatem ten odnośnik i przeczytaj więcej porad w treści (http://www.xrayprotect.pl/parawany-rtg.html) o zbliżonej tematyce.

Taki wywodzący się z Ameryki Środkowej owoc może się wyróżnić aż 30 krotnie większą ilością witaminy C niżeli tego typu cytryna. Jeśli interesuje Cię, jaka jest acerola cena, możesz to bez najmniejszego problemu sprawdzić chociażby w internecie. Należałoby również dopowiedzieć, iż acerola to zawsze zielony krzew, jakiego dojrzałe owoce są bordowe.


Ciekawostką natomiast jest fakt, iż te, jakie jeszcze okazują się być w okresie dojrzewania i są zielone, mają dwa razy więcej niacyny C niżeli te dojrzałe. Gdyby wiedzieli o niniejszym dawni żeglarze, zamiast piklowanego mięsiwa czy też suszonych nasion w każdy rejs braliby ten akurat tropikalny dla nas owoc. My z kolei, ludzie mieszkający obecnie, możemy po prostu sprawdzić jaka jest obecna cena. z pewnością będzie atrakcyjna, wszakże dla każdego sprzedającego takowego owocu jak acerola cena winna mieć małe znaczenie.


W końcu idzie wszakże o nasze zdrowie. Należałoby albowiem nadmienić, iż już 3 owoce pokrywają dzienne zapotrzebowanie osoby ludzkiej na tę niacynę.