Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czemu co pewien czas każdy zawodowy kierowca musi być przebadany? Czemu jest to tak niezbędne?

  • Posted on: 3 August 2020
  • By: addmean
Psychotechnika jest działem psychologii, jaki zajmuje się badaniem za pomocą testów, by ocenić zdolność i przydatność kandydatów do pewnych zawodów, szkół czy stanowisk. Bardziej właściwą nazwą będą w tym miejscu badania psychologiczne, które świadczone są przez uprawnionego psychologa transportu. Opierają się na metodyce badań psychologicznych kierowców.


prawo - landszaft
Author: Lukas Plewnia
Source: http://www.flickr.com
Każde z badań składa się z części papierowej i części technicznej z zastosowanie aparatury do badań psychologicznych. Wykonywane są najzwyczajniej testy papierowe, żeby ocenić predyspozycję psychotechniczne pracowników. Są to różnorodne oceny, takiego rodzaju jak ocena koncentracji, podzielności uwagi lub stopień funkcjonowania gdy jest stres. Wykonywana jest jednocześnie diagnoza osobowości a także ocena poziomu lęku.


Takie badanie są wykonywane w różnorodnych miejscach, faktycznie jednakże jak psychotechnika Warszawa jest najlepsza do przeprowadzenia takich badań.

Jeśli interesuje Cię omawiane zagadnienie, oferta omawia drobiazgowo interesujące tematy, które okażą się niesamowicie wciągające.

To jednakowoż, w jakim miejscu będziemy robić tego rodzaju badania zależy na pewno od naszego miejsca zamieszkania. Prosta zasada jest taka, że im jest bliżej, tym dla nas lepiej. Lecz jednocześnie powinniśmy sprawdzać, czy w tego typu miejscu badania wykonywane są solidnie. Trzeba także wiedzieć czy cena tego rodzaju badań jest dla nas właściwa, czy jak przykładowo psychotechnika Warszawa cena jest dla nas do zaakceptowania. Takie psychotesty są bardzo ważne dla zawodowych kierowców, przy ich pomocy zwiększa się bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj inne tego typu materiały - one także są wartościowe.

Strona główna Pracowni Analiza Przeprowadzane są w gabinetach psychologów, muszą oni jednak mieć uprawienia z obszaru psychologii transportu.


Ich koszt nie jest zbyt wielki, w większości okoliczności pokrywa go pracodawca. Do ukończenia 30 roku życia kierowca musi poddawać się tego typu testom co pięć lat. Po przekroczeniu tego wieku powinien badać się co 30 miesięcy.
Więcej ciekawostek
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy pamiętać o takich badaniach, ponieważ są obowiązkowe, jak zawodowo prowadzimy samochody. Powinniśmy je w takim razie traktować jako coś standardowego, coś obowiązkowego, co jest niezbędne do wykonywania takiego zawodu. Zawsze dobrze o tym pamiętać, szczególnie jak wybieramy miejsce, gdzie poddamy się takim badaniom.