Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób postępować w momencie wypadku? W jaki sposób udzielać pierwszej pomocy? Czy masz świadomość jak to robić?

  • Posted on: 3 March 2022
  • By: addmean
Może być tak, że będziemy zmuszeni komuś ratować życie. Czy wiesz, jak wykonuje się pierwszą pomoc? Zadaniem osoby, która udziela takiej pomocy jest podtrzymywanie funkcji życiowych osoby poszkodowanej, jak również niedopuszczenie do powstania dalszych powikłań. Powinno to trwać aż do momentu przybycia pogotowia ratunkowego.

Kurs pierwszej pomocy jest doskonałym sposobem na ratunek dla osoby, która ucierpiała.

Odwiedź naszą nową stronę. Tam znajdują się interesujące wiadomości. Prosimy - doczytaj szczegóły. Będzie nam bardzo miło, jeżeli newsy będą Ci się podobać.

Każdy z nas powinien przejść tego typu kurs, by być pewnym, iż wszystko jest jasne i dobrze wiemy, jakie czynności wykonywać, aby maksymalnie zwiększyć szanse człowieka, który miał wypadek. Jeżeli nie miałeś wspomnianego kursu powinieneś zrobić go w przyszłości, albo chociaż mieć informacje o podstawowych kwestiach. Gdzie można to zrobić? Dobrym miejscem będzie . Co więc warto wiedzieć?

pierwsza pomoc
Author: Anas Qtiesh
Source: http://www.flickr.com
Na samym początku powinieneś upewnić się, czy poszkodowany, jak i wszyscy obecni na miejscu zdarzenia są bezpieczni. Trzeba zbadać reakcję poszkodowanego. Najlepiej z wyczuciem potrząśnij go za ramiona i zapytaj, jak się czuje. Może być tak, że jest z nim dobry kontakt. W takiej sytuacji zostaw go w pozycji, w której go znalazłeś. Rzecz jasna, zrób tak, jeśli nie grozi mu jakieś niebezpieczeństwo. Musimy dowiedzieć się dużo o stanie poszkodowanej osoby, później wezwij pomoc, jeśli będzie to konieczne, i na bieżąco oceniaj jego stan. Jeżeli poszkodowany nie daje oznak życia głośno zawołaj o pomoc. Odwróć nieprzytomną osobę na plecy, następnie udrożnij jego drogi oddechowe, w tym celu odchylenie głowy i unieś żuchwę.Dobrze jest to wykonać w ten sposób, iż jedną rękę połóż na czole, zaś drugą powoli odegnij głowę do tyłu, ale zostaw wolny kciuk i palec wskazujący w ten sposób, aby zatkać nim nozdrza, jeśli niezbędne okażą się oddechy ratunkowe. Opuszki palców drugiej dłoni połóż na żuchwie poszkodowanego, a następnie podnieś ją, żeby odblokować drogi oddechowe. Taki najważniejsze kroki udzielania pierwszej pomocy, są ważne, żeby zapewnić podstawową opiekę każdemu z poszkodowanych. Warto wiedzieć, co robić w tego typu sytuacjach, a jeszcze lepiej skończyć dobry kurs pierwszej pomocy.