Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czy jesień jest faktycznie tak depresyjna? Czy podczas jesieni pozostaje nam tylko melancholia i nuda?

  • Posted on: 4 June 2022
  • By: addmean
Jesień to pora roku, która dużej liczbie osób przywodzi na myśl negatywne myśli. Najwięksi pesymiści twierdzą, że wiąże się ona z umieraniem. Podczas gdy jest to aura pogodowa jak każda inna, która następuje cyklicznie oraz ma negatywy i pozytywy.
Jesień przywodzi na myśl skojarzenia z chłodem i smutnym stanem, jak depresja jesienna. W rzeczywistości jednak pogoda w tym okresie jest często dobra. Bywają lata z małą ilością opadów a przy tym spora ilością słońca. Sporo osób nie lubi tego okresu, bo myśli, iż trzeba wtedy siedzieć w domu i się nudzić. W rzeczywistości jednak tak może nie być. Na świeże powietrze zawsze możemy pójść, musimy tylko się dobrze ubrać. Jesienne spacery czy wycieczki rowerowe bywają ogromnie przyjemne.

depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Jesień kojarzy się także z chorobami, lecz temu również można zapobiegać hartując nasz organizm i poprawiając dietę. Długie jesienne wieczory w domu można spędzać bardzo przyjemnie . To właśnie teraz mamy czas na do tej pory odkładaną książkę, można posłuchać muzyki, obejrzeć film, zagrać w gry planszowe lub zająć się rękodziełem. W taki długi jesienny czas warto sprosić do siebie znajomych i miło pogadać przy kubku gorącej czekolady czy winie. Gdy czasu do dyspozycji jest sporo można także coś wspólnie upichcić. Jesienne wieczory przyjemnie spędza się także w samotności. Można wtedy nieco zwolnić oraz przemyśleć swoje życie, postanowić o czymś na przyszłość.Natomiast, mimo tego, iż jesień da się przeżyć oraz nie jest to takanajgorsza pora roku, jak ludzie myślą, to jednakże czasem nie jesteśmy w stanie wtedy normalnie żyć. Rzeczywiście jesteśmy wtedy w melancholijnym nastroju, mamy obniżony nastrój oraz w ogóle dużo rzeczy nie jest tak, jak być powinno. W takim okresie są różne sposoby, w jaki sposób poprawić nastrój. Jedną z nich jest terapia (Sprawdź mokotów patryk roczon) światłem, czyli uleczanie światłem. Działa ono stymulująco i regenerująco na komórki, wzmacnia układ odpornościowy i przeciwdziała procesom zapalnym.
depresja
Author: 55Laney69
Source: http://www.flickr.com
Powoduje szybsze gojenie ran, odleżyn, łagodzi objawy trądziku zwyczajnego, uspokaja oraz czasem koi ból. Do leczenia tzw. depresji sezonowych stosuje się lampy fluoroscencyjne, które wytwarzają światło podobne do dziennego . W trakcie 2-3-godzinnej sesji w promieniach takiej lampy możemy robić wszystko, co nie wymaga od nas większego ruchu oraz konieczności przemieszczania się na większe odległości.