Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Farmaceutyka to mocno zmieniająca się gałąź przemysłu

  • Posted on: 10 December 2020
  • By: addmean
Okres jesienno-zimowy może być piękny, jednakże jak każda z pór roku ma on swoje negatywy. Jednymi z nich są na pewno przytrafiające się dużo częściej przeziębienia oraz grypa. Oczywiście możemy się wtenczas leczyć domowymi metodami, a więc cebulą, miodem i mlekiem. Tym osobom które od czosnku i cebuli wolą trzymać się z daleka, pozostaje apteka.Specyfików na te rozpowszechnione choroby jest bez liku.
tabletki
Albowiem większa część z nich osiągalna jest bez przepisu lekarza, można je spokojnie promować w środkach masowego przekazu. Stąd dziwią mnie trochę rezultaty badań rynku farmaceutyków i spadek sprzedaży liczby opakowań lekarstw sprzedawanych bez recepty. Uważam, że możliwym wyjaśnieniem tego stanu rzeczy może być wzrost cen, (może to potwierdzać równoczesny wzrost wartości sprzedaży). To oznacza, że za mniejszą ilość opakowań płacimy więcej . Zgadza się to z mymi empirycznymi spostrzeżeniami.

Czy omawiany wpis nie jest zajmujący? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tutaj - zalecamy ten portal (http://rehabilitacje.org/rentgen-1), ponieważ odnajdziesz tam przykuwające wzrok artykuły.

Taka nierównowaga może stanowić zagrożenie dla rynku.

W jakimś momencie nadejdzie kryzys i aptekarze będą zmuszeni zredukować swoje marże. Wspomniany trend jest wzmacniany faktem, że sprzedaż farmaceutyków refundowanych przez zamieszanie związane z refundacją (zmiana w ustawie) również jest niska w porównaniu do roku 2011. Inną przyczyną spadku wielkości sprzedanych lekarstw w stosunku do rozmiaru sprzedaży sprzed trzech lat jest fakt, że w roku bazowym (przed zmianą przepisów) klienci aptek masowo wykupywali lekarstwa, tak więc zrobione zapasy bez wątpienia w sposób negatywny wpłynęły na stan sprzedaży w roku następnym.Światełkiem w tunelu dla sprzedawców farmaceutyków jest przyrost sprzedaży liczony między 2012 a 2013 rokiem. Wydaje się, że może uda się zneutralizować efekt "rezerw". Przyspieszyć tenże proces może redukcja narzutów, zwłaszcza że w całej gospodarce mamy do czynienia z deflacją, a więc ogólnym spadkiem cen.


leki i suplememty diety
Author: Steven Depolo
Source: http://www.flickr.com
Jednakowo jak w pozostałych gałęziach handlu apteki sieciowe znajdują się w korzystniejszej sytuacji niż ich samotni konkurenci. Związane jest to z faktem, że sieci z przyczyny swoich rozmiarów są atrakcyjnym partnerem negocjacyjnym dla producentów leków.

Niniejszy wpis posiada interesujące informacje na omawiany wątek - jeżeli masz ochotę zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę ktg wrocław, która opisuje podobne problemy.

Na stabilizację branży wpłynęła by również stabilna polityka zdrowotna, jednakże ten czynnik zależny jest od polityki kraju, nie zaś od elementów ekonomicznych.