Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Wiele obecnych par nie może się ze sobą porozumieć. Jak poradzić sobie z kryzysem małżeńskim?

  • Posted on: 8 October 2019
  • By: addmean
Niestety, ale współcześnie ludzie są mocno zabiegani, co powoduje, że wielu z nas nie ma czasu na to, żeby choć na chwilę się zatrzymać i przemyśleć czy nie wpływa to na nasze relacje z bliskimi. W rezultacie, bardzo często dochodzi do konfliktów pomiędzy poszczególnymi członkami rodziny, a w szczególności pomiędzy małżonkami, zarówno z krótkim, jak i długoletnim stażem.


małżeństwo
Author: Chareze Stamatelaky
Source: http://www.flickr.com
Statystyki informują, że właściwie większość par ma w związku jakieś problemy. Kłótnie stanowią codzienność dla wielu osób i wiele z nich uważa, że jak najbardziej jest to normalne zjawisko. Zwykle nie są one zbyt poważne, dzięki czemu takie małżeństwa mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat i się wzajemnie detronizować. Nie oznacza to jednak, że nie warto podejmować chociażby próby naprawienia tego rodzaju sytuacji. Jest wiele przykładów takich par, które właściwie wcale się ze sobą nie kłócą. Tylko wówczas można stworzyć naprawdę udany związek, kiedy obie połówki doskonale się ze sobą czują. Nie ma wątpliwości, że każdy z nas powinien do tego dążyć, na różne możliwe sposoby. Podstawą winien być bowiem szczęśliwy, harmonijny i udany związek.

W obecnych czasach mamy dostęp do wielu sposobów, aby naprawić swoje relacje z naszą partnerką. Jeśli chodzi o gabinet psychologiczny Warszawa gwarantuje nam ona co najmniej kilkadziesiąt tego rodzaju miejsc, gdzie można porozmawiać o swoich kłopotach z osobą, która się na tym dobrze zna. Fachowcy w tej dziedzinie potrafią dotrzeć do nawet najbardziej skrytych źródeł problemu, w wyniku czego możliwe jest faktyczne i długotrwałe naprawienie sytuacji, a nie tylko powierzchowne - gabinet psychologiczny Bożeny Jakubowskiej.


Jak odbywa się skuteczna terapia?

Jeżeli czujemy, że relacja z naszym partnerem może przebiegać o wiele lepiej to jak najszybciej winniśmy udać się do specjalisty razem ze swoim partnerem.

Czy wiesz, gdzie także możesz przeczytać podobne informacje? Jeśli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść znajdującego się tam artykułu.

Tego rodzaju spotkania przebiegają w pełnym, trzyosobowym gronie, co jest ogromną zaletą. Terapia (terapia uzdrawiania) małżeńska ma na celu wykrycie źródła problemu. Ponadto, obydwie strony mogą wyrzucić swoje żale w towarzystwie osoby bezstronnej, obiektywnej, która we właściwy sposób może ocenić poszczególne kłótnie czy sprzeczki. Można znaleźć wiele przykładów, kiedy małżeństwa wychodziły w ten sposób z głębokiego kryzysu.