Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Zbudować świat od nowa czyli dlaczego warto skorzystać z pomocy terapeuty?

  • Posted on: 3 January 2022
  • By: addmean
Kiedy chmury zasłaniają niebo, a dni stają się coraz krótsze, niektórzy z nas zauważają, że coraz mniej rzeczy sprawia im przyjemność. Są obojętni wobec „rozwiązanych sznurówek”, przygnębienie i smutek coraz bardziej przeszkadzają im w codziennym funkcjonowaniu. W końcu nastaje moment, iż nie mają sił by wstać z łóżka by rozpocząć dzień. Depresja jest istotnym problemem, który przejawia się przede wszystkim zdecydowanym i długotrwałym obniżeniem nastroju.

Innymi dającymi się zauważyć objawami są: lęk, płaczliwość, zobojętnienie.

Nie czekaj! Prosimy - klikaj (http://www.aksonaxis.pl/paraplegia/) w hiperłącze i nie czuj żadnych ograniczeń. Opracowaliśmy tam dla Ciebie dużo interesujących artykułów.

Przy podejrzeniu choroby powinniśmy poszukać pomocy lekarza psychoterapeuty (tamta strona), który na podstawie wywiadu i badania zadecyduje czy konieczna jest konsultacja psychiatryczna. Psychoterapeuta Wrocław pomoże zaakceptować chorobę i nauczyć jak z nią żyć, szczególnie pacjentom przyzwyczajonym do ciągłej aktywności. Swój czas i całą uwagę naszej osobie. Dzięki spotkaniom, zdobędziemy nową wiedzę, uzmysłowimy sobie swoje możliwości, motywy działań, znajdziemy drogę własnego rozwoju, dowiemy się w jaki sposób nawiązywać i utrzymywać właściwe relacje z otoczeniem. Psychoterapeuta Wrocław pomoże nam poradzić sobie z trudnościami i zlikwiduje utrudniające życie objawy.

Zważywszy na to, iż najbardziej prawdopodobną przyczyną powstawania depresji zimową porą jest zbyt mała ilość światła słonecznego docierającego do nas w okresie jesienno-zimowym, zasadniczym sposobem leczenia tego schorzenia jest wspomniana fototerapia. Stwierdzono, iż dawka sztucznego światła dobroczynnie wpływa na wydzielanie hormonów i przekaźników mózgowych. Fototerapię można łączyć z lekami przeciwdepresyjnymi. Mają one zwalczać depresję () i złe nastroje. Lekarstwa dostać można na receptę, wyjątek stanowią preparaty ziołowe, np. wyciąg z dziurawca, przyjmowany tylko po konsultacji z lekarzem. Korzystne dla samopoczucia pacjentów są również zimowe wyjazdy do krajów o dużym stopniu nasłonecznienia. Również wskazane jest unikanie stresujących sytuacji, a także jak największy odpoczynek w tym trudnym czasie. Warto także częściej wychodzić jak najczęściej na spacery i otaczać się serdecznymi ludźmi .