Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Nie należy mówić, iż nie mamy chwili słabości, skoro w rzeczywistości one występują. Na problemy są przecież metody

  • Posted on: 29 November 2022
  • By: addmean
Nie ma w rzeczywistości jednej jedynej rady na wszystkie bolączki, które są w stanie nam przeszkodzić w życiu. Są one niestety naturalnym procesem, więc zamiast je likwidować, udawać, że nic nam nie jest, powinniśmy je przyjąć do wiadomości. To nie oznacza, że się poddajemy, na pewno nie, skoro bowiem zaakceptujemy nasze słabości, mniej korzystne dni, jakich doświadczamy, to będziemy chociaż wiedzieć, z którym wrogiem mamy do czynienia.


psychoterapeuta
Source: flickr.com
To jest najbardziej korzystny sposób, ażeby poznać nie tylko wroga, ale też odpowiedź na wiele dodatkowych znaczeń. To szczególnie ważne w profesji psychiatry czy psychologa.

Kliknij ten link! To bez wątpliwości świetna strona, jest tam sporo przydatnych informacji! Zobaczysz, na pewno się nie rozczarujesz.

Gdy idziemy na wizytę do takiego specjalisty, to można się spodziewać wielu pytań od samego początku. Owe pytania mają określić nasze położenie i to, co się z nami dzieje.

To niezwykle ważne, bo solidnie postawiona diagnoza to już pierwszy krok żeby wyzdrowieć. Oczywiście, aby się wyleczyć przykładowo z depresji nie da się pójść na dwie wizyty do fachowca (dobrapsychoterapia.com), by smutek nas opuścił. Ten proces niestety nie jest taki nieskomplikowany.Najważniejsze to jednak zaaprobować, iż czujemy się źle. To nie przestępstwo, to coś zupełnie zwyczajnego. Nie jesteśmy robotami, ażeby zawsze odczuwać to samo.


Nasza psychika to ogromna studnia, pływa w niej przeszłość, martwimy się o przyszłość, to wszystko wymieszane, a jednocześnie ciężkie do zobaczenia (jak w studni) powoduje, że życie staje się skomplikowane. Najbardziej negatywne co możemy zrobić to twierdzić, że nam nic nie jest, iż w rzeczywistości jesteśmy całkowicie zdrowi, iż mieliśmy chwile słabości, które się nie powtórzą. Faktycznie, skoro tak było to okej, lecz jeśli objawy są powtarzalne, a my dalej się zarzekamy, iż nic się nie dzieje, to sami siebie oszukujemy.

Niestety, w Polsce pokutuje mylne przekonanie, że do psychologa czy psychiatry () idą jacyś dziwni ludzie, a my przecież jesteśmy normalni. To oczywiście nieprawda i najistotniejsze to zdać sobie z niej sprawę, by podjąć właściwe kroki. Z innej strony, w naszym kraju powoli zmienia się świadomość i dzisiaj coraz więcej ludzi umie się przyznać, że chodzi do psychiatry. Czy to psycholog Wrocław czy inny większy ośrodek miejski, łatwiej odnaleźć tam odpowiedniego specjalistę. W małych miastach czasem jest niedobór fachowców.