Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak powinniśmy zadbać o higienę jamy ustnej? Co pełni tu kluczową rolę?

  • Posted on: 6 December 2019
  • By: addmean
Wizyty u dentysty to dla dużej ilości osób nieprzyjemna konieczność. Zazwyczaj wiąże się to z dużym stresem. Trzeba jednak wiedzieć, że można tych nieprzyjemności uniknąć. Należy tylko odpowiednio oraz systematycznie dbać o higienę jamy ustnej, a w takim wypadku prócz ładnego uśmiechu i świeżego oddechy pożegnamy się ze stresującymi wizytami u dentysty. Jak w związku z tym powinniśmy dbać o higiena jamy ustnej?

dentysta
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com
Dobra higiena jamy ustnej zaczyna się w naszym domu.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Trzeba kliknąć w podany link i można zobaczyć ponadto (https://kamieniarstwo.pl/nagrobki-detal/) inne nasze posty. Mamy nadzieję, że też zyskają Twoją aprobatę.

Dużo jest zależne od tego jak często i jak starannie czyścimy zęby. To może wydawać się mało znaczące, jednak należy zadbać o dokładne czyszczenie zębów. Przynajmniej dwa razy dziennie przez trzy minuty, choć idealnie byłoby po każdym posiłku. Oprócz tego używajmy nici, jaka jest koniecznością, jak chcemy mieć zdrowe przestrzenie między zębowe. To właśnie tu najczęściej psują się zęby - więcej pomocnych wskazówek. Resztki jedzenia zalegającego w tym miejscu są bardzo ciężkie do usunięcia tylko przy użyciu szczoteczki. Oprócz tego sąsiadujące ze sobą zęby zarażają się wzajemnie i w taki sposób psuje się nie pojedynczy ząb, lecz dwa zęby jednocześnie. () Oprócz tego środek do płukania jamy ustnej pozwoli nam pozbyć się bakterii, które mogą powodować próchnicę, choroby dziąseł czy nieświeży oddech. Spore znaczenie ma również podjadanie pomiędzy posiłkami, jeśli będziemy czyścić zęby po każdym posiłku to jedząc w między czasie będą one dłuższy czas narażone na negatywne działanie pokarmów zalegających pomiędzy zębami.uśmiech
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Ogromne znaczenie ma w tym temacie stomatologia zachowawcza, którą niektórzy często bagatelizują. Chodzi o to by przynajmniej co pół roku wybrać się do dentysty i skontrolować stan naszej jamy ustnej. Tego typu wizyty nie powinny być stresujące, gdyż w tym krótkim czasie pomiędzy kontrolami, przy dobrym dbaniu o zęby nie powinniśmy mieć nowych ubytków. Nawet jeśli czasami mieliśmy gorsze dni i trochę zaniedbywaliśmy te zabiegi, to najwyżej zrobi nam się niewielki ubytek, jaki spokojnie stomatolog meander 21 wyleczy przy okazji takiej kontrolnej wizyty. Nie będzie się to natomiast wiązało z długim i bolesnym leczeniem. Istotne jest również przynajmniej raz w roku pozbycie się kamienia nazębnego. Oprócz tego, że kiepsko się prezentuje, może też powodować choroby dziąseł doprowadzające w konsekwencji do poważnych problemów ze zdrowiem, na przykład paradontozy.