Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Karty rfid - do jakich celów służą oraz w których miejscach można ich użyć?

  • Posted on: 7 October 2020
  • By: addmean
We współczesnych czasach tak naprawdę każdy z nas posiada w portfelu jakąś kartę. Czy będzie to karta do autobusu, do bankomatu, czy karta lojalnościowa, o którą można się ubiegać w rozmaitych sklepach, ich działanie jest podobne. Ich nazwy to karty rfid, a używanie takich kart jest oparte na komunikacji z czytnikiem przy pomocy systemu fal radiowych o różnej częstotliwości. Przez zastosowanie w nich specjalnych układów elektronicznych można zapisywać i odczytywać informacje. Co jeszcze trzeba wiedzieć na ich temat?

fragment karty kredytowej VISA
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Warto jest objaśnić dokładne działanie opisywanych kart. Karty zbliżeniowe opierające się na systemie rfid to 3 zasadnicze elementy: wspomniany uprzednio czytnik, anteny, jakiej zwykle nie widać, gdyż jest wbudowana w czytnik oraz najważniejszej części – samej karty. Inaczej nazywane są one transponderami, ponieważ to na nich zawarte są wszystkie informacje. Funkcją czytnika jest wytwarzanie pola elektromagnetycznego, które będzie zasilać kartę w sytuacji, gdy klient będzie chcieć ją wykorzystać. W karcie znajduje się część kumulująca energię, która pozwala wysłać do czytnika informacje przekazywane dalej do komputera, w którym są przetwarzane. Niewątpliwą zaletą rfid jest brak przymusu bezpośredniej styczności z czytnikiem. Dzięki temu ludzie nie mają takich obaw, że ich informacje zostaną skopiowane i wykorzystane w niewłaściwy sposób. Zwłaszcza martwią się taką możliwością w przypadku zastosowania karty w nieznanych dotąd miejscach, np. w restauracji znajdującej się w innej miejscowości - zobacz System. Niestety informacje można skopiować w każdym wypadku, toteż nie można pozostawiać karty, lecz natychmiast włożyć ją do portfela, aby nie doszło do żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Nie da się funkcjonować bez kart, ale należy też wiedzieć, jak ich używać, by ograniczyć ryzyko zagrożenia. Karty zawsze powinniśmy trzymać przy sobie, co zminimalizuje ryzyko ich kradzieży bądź zgubienia.

karty bankowe
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Teraz już wiesz, w jaki sposób działają opisane karty.https://www.pitprojekt.pl/jak-rozliczyc-pit-przez-internet/ pit projektZ pewnością jeszcze nieraz otrzymasz nową kartę zbliżeniową, na przykład do biblioteki, ponieważ praktycznie każda instytucja wprowadza je dla swoich klientów. Dobrze je nosić przy sobie, ponieważ w większości przypadków w inny sposób nie będziemy mogli wejść na swoje konto lub skorzystać z oferowanych w danym miejscu usług.