Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Śląsk zalicza się do najbardziej zurbanizowanych obszarów Polski

  • Posted on: 28 April 2020
  • By: addmean
W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent. U nas nie jest jeszcze tak źle, jednak są w Polsce regiony, w których jest bardzo ciężko o pracę i z roku na rok sytuacja wcale się nie poprawia. Najwyższy procent bezrobotnych zanotowano pod koniec lutego 2013 w województwie podlaskim. Stosunkowo niskie bezrobocie natomiast można odnotować w województwach mazowiecki, wielkopolskim i śląskim.
przemysł
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Przeglądając oferty pracy w internecie w różnych regionach od razu widać, które miasta mają największe problemy z brakiem pracy. Przykładowo w regionie województwa śląskiego rozwijał się od lat przemysł. Jest to najbardziej istotny region przemysłowy w Polsce. Województwo śląskie jest okręgiem doskonale skomunikowanym. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Województwo śląskie uważa się za najbardziej uprzemysłowiony obszar kraju.Na tych terenach od dziesięcioleci rozwijał się przemysł ciężki.

Nie ociągaj się - jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to bieżący wpis (https://www.alwro.com.pl/obrobka-cieplna/) możesz również przeczytać pod podanym linkiem. Opisy przygotowaliśmy dla Ciebie z przyjemnością.

Bardzo istotny jest tu przemysł górniczy. Cztery kopalnie węgla należą do Katowickiego Holdingu Węglowego a oprócz tego na Kompanię Węglową składa się aż jedenaście kopalń. To największa w Europie firma górnicza. Następną gałęzią gospodarki, która jest niezwykle istotna jest przemysł hutniczy.

Masz zamiar dowiedzieć się sporo detali na ten zajmujący temat? Zatem ten artykuł doczytaj ponadto następną stronę pod poniższym linkiem.

Huty ulokowane są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W województwie tym ponadto ogromną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny. Nie jest więc zaskoczeniem, że teren ten ma dość niskie bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” ukazują się na różnorodnych portalach ogłoszenia nie tylko techniczne.

przemysł
Author: Rajeev
Source: http://www.flickr.com
Pozytywny wpływ przemysłu widoczny jest w innych gałęziach i branżach. W miastach górnego śląska poszukuje się pracowników różnorodnych zawodów, zarówno fryzjera jak i managera. Prężnie funkcjonujące fabryki sprawiają, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest całkiem niezła. Ważne dla regionu są także inwestycje unijne, które w ostatnim okresie również pobudziły gospodarkę w województwie.
Więcej na