Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami można zadbać o swój wzrok, jakie jest znaczenie regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie okulistycznym.

  • Posted on: 8 October 2021
  • By: addmean
Wzrok jest najważniejszym organem człowieka, to przy jego pomocy właśnie ludzie odbierają największą liczbę informacji o otaczającym nas świecie. I każdy musi o niego dbać tak aby służył on przez długie lata.


okulista podczas badania
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Niestety wraz z mijanymi latami u niejednej osoby widzenie się pogarsza, po pierwsze wszystkim wynika to z naturalnego starzenia się organizmu. Jeśli dorzuci się do tego liczne zaniedbania, to okazuje się, że w pewnej chwili trzeba zacząć nosić okulary, a niekiedy dojść nawet może do jego pełnej utraty. Większość ludzi, szczególnie tych młodych, zupełnie nie przejmuje się czymś takim, jak dbanie o wzrok. (Wejdź na stronę: ( ) dowiesz się więcej.) Często właśnie jest tak, że jeśli nie występują żadne objawy, wszystko jest w porządku, to też nic się nie będzie działo jeśli chodzi o profilaktykę. Dopiero gdy coś będzie bolało, to wtedy ludzie zaczynają zauważać, że jednak są chorzy i szukają wtedy porady u lekarzy. Tak samo jest z oczami, dopóki ktoś widzi wyraźnie, to nie tylko nie dba o oczy, ale też niekiedy naraża je na zmęczenie, dopiero kiedy zaczną boleć, piecz albo zacznie się gorzej widzieć, to wówczas trzeba się udać do okulisty.

A odpowiednia profilaktyka ma bardzo duże znaczenie do tego, żeby wzrok mógł dobrze służyć do późnej starości. Konieczne są regularne badania - podczas nich okulista (oceń worki pod oczami tu dziegielewska.eu) skontroluje stan gałki ocznej, ostrość widzenia i w razie potrzeby przepisze okulary do noszenia. Ważna jest również codzienna higiena oczu, zwłaszcza jeżeli się dużo pracuje przy komputerze. Zawsze podczas tego typu pracy musi być w pomieszczeniu jasno, to samo dotyczy także oglądania telewizji, bo przy dużym kontraście oczy dużo szybciej się męczą. Więcej informacji uzyskasz: (alfa)


kobieta po badaniu u okulisty
Author: Les Black
Source: http://www.flickr.com
Należy również zadbać o odpowiednią odległość od ekranu monitora, zaleca się żeby nie było to mniej niż kilkadziesiąt centymetrów. W czasie pracy należy robić specjalny zestaw ćwiczeń, polegający na ruchach gałek ocznych i patrzeniu na dalekie przedmioty. Pozwalają one odpocząć mięśniom gałki ocznej, zmuszanym do ciągłego spoglądania w jedno miejsce na ekranie. Bardzo polecane są również różnego rodzaju do nawilżania, regularnie używane przeciwdziałają podrażnieniom i wysuszeniom gałki ocznej.