Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Czy warto dziś mieć wyższe wykształcenie?

  • Posted on: 19 August 2020
  • By: addmean
Obecnie wielu młodych ludzi w Polsce posiada wyższe wykształcenie. Sporadycznie mówi się, że w Polsce mamy większą ilość ludzi z dyplomem, niż w pozostałych krajach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - rzeczywista sytuacja jest nieco inna.

U nas w chwili obecnej żyje mniej więcej trzydzieści dziewięć procent osób z dyplomem wyższej uczelni.

Jeżeli potrzebne Ci następne źródło inspiracji, zerknij koniecznie (https://zlotybiznesbeauty.pl/mam-biznes/) pod ten link. Przeczytasz w tamtym miejscu artykuły zachowane przy zastosowaniu podobnej narracji.

Na tle Europy nie jest to wynik rewelacyjny. W niektórych krajach może się zdarzyć, że nawet połowa ludności posiada dyplom wyższej uczelni. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.
timberworks
Author: Ghelamco
Source: Ghelamco


Mimo to w Polsce także dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż pracowników fizycznych. W Polsce nierzadko człowiek z dyplomem wyższej uczelni ma dużo mniejsze możliwości znalezienia dobrze płatnej pracy, niż pracownik fizyczny. Najciężej jest pośród absolwentów kierunków humanistycznych. Na bezrobociu jest wielu filologów, historyków, socjologów. Jeśli już uda im się dostać pracę, nieraz jest to praca bardzo nisko płatna, często absolutnie nie mająca nic wspólnego z wyuczonym zawodem.Niejeden historyk pracuje na infolinii, czy w innych branżach tego rodzaju, gdzie nie można wykorzystać nabytej podczas studiów wiedzy. W takiej sytuacji ciężko wykonywanie pracy (Rozglądasz się za rozwojową pracą? Zobacz propozycje - work service praca tymczasowa białystok) na najwyższym poziomie. Osoby w takich sytuacjach najczęściej nie lubią wykonywanego zawodu. Źródło timberworks.pl/

O wiele lepszą sytuację mają w Polsce fachowcy. Wystarczy wpisać w internet hasło “praca spawacz” i porównać jakie są zarobki w takich zawodach. Spawanie jest często ciężką czynnością, wymagającą wiele cierpliwości. Polega na miejscowym stopieniu materiału w celu ponownego połączenia jego części. Podczas spawania zwykle daje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia lukę między spawanymi elementami. Proces ten wymaga wielu informacji z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości rozmaitych materiałów. Istnieje bardzo dużo , gdzie można zrobić kurs spawania. Warto pomyśleć nad zrobieniem takiego kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrą pracę. Ludzi mających określony fach w ręku cały czas poszukuje się na rynku pracy.