Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Jak stworzyć spółkę z.o.o.

  • Posted on: 17 May 2022
  • By: addmean
Oto niedługi tekst, w którym w kilku punktach opiszę, co powinno się zrobić, by założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek z gmlegal to proces, który może trwać kilka tygodni, ale znacznie skróci się, jeśli skorzystamy z usług kancelarii prawniczych albo radcy prawnego.


Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com


Na starcie trzeba spisać umowę potwierdzoną notarialnie. Do tego [potrzebna jest oczywiście asysta notariusza. W tekście umowy umieszczamy najważniejsze dane o firmie i zapisujemy ciało zarządcze spółki.

Jeżeli pragniemy działać na takiej zasadzie warto wcześniej wybrać się na konsultację do radcy prawnego, który trudni się takimi sprawami. Wyszukanie go także nie nastręcza wielkich kłopotów. Możemy wykorzystać Internet. Gdy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło radca prawny Katowice na pewno otrzymamy w rezultacie odnośniki do wielu serwisów wysokiej klasy specjalistów w tej dziedzinie. Nie zastanawiajmy się czy prosić o konsultacje. Nie jest to wyjątkowo kosztowne, a zyskamy pewność, że wszelkie dokumenty są w porządku, otrzymamy szczegółowe wiadomości o ryzyku które może być związane z tego rodzaju formą działalności i rozwiane będą wszelkie nasze wątpliwości.

Założenie spółki z o.o. to zyskująca na popularności w ostatnim czasie forma wchodzenia w biznes. Ważne jest jednak, abyśmy naszego wspólnika biznesowego właściwie wybrali. Niech będzie to człowiek, do którego mamy zaufanie, taki którego sposób pracy znamy, żeby nie okazało się, że w spółce cokolwiek robimy wyłącznie my. To są niestety raczej niełatwe tematy, szczególnie gdy zakładamy spółkę z przyjacielem. A zwykle dokładnie tak jest, bo kogóż innego zaprosić do interesu, jak nie osobę, którą znamy i lubimy? Bądźmy jednakże, mimo wszystko ostrożni, by nasze zaufanie nie zemściło się na nas.


Znajdźmy świetnego radcy prawnego. Jego zadaniem jest po prostu pomóc nam w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju niejasności przy zakładaniu spółki.

Ten odnośnik do serwisu oznaczenie geograficzne prowadzi do niesamowicie ciekawej witryny, która posiada równie fascynujące dane na opisywany wątek.

Nim czegokolwiek dokonamy przeszukajmy strony radców prawnych, można je wyszukać również za pomocą hasła kancelaria prawna Katowice, umówmy się na spotkanie i podyskutujmy o naszych planach rozwoju i o możliwościach. Zdecydowanie powinniśmy ustalić wszystko na początku, niż później rozwiązywać spory przed sądem.


Source: