Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Powody zaburzeń w odżywianiu u kobiet i ich szkodliwe konsekwencje

  • Posted on: 25 July 2021
  • By: addmean
Na dzień dzisiejszy panuje tendencja do dążenia do bycia szczupłym. Figura taka jest bowiem lansowana jako najlepsza i pożądana. Z tego powodu faktem staje się drastyczne odchudzanie się u dużej liczby pań. Oczywiście przy większym stopniu otyłości dieta jest nawet potrzebna. Większa liczba nadprogramowych kilogramów stanowi bowiem czynnik zagrażający zdrowiu człowieka.
Odchudzanie
U osób cierpiących na otyłość jest bowiem dużo wyższe ryzyko pojawienia się niektórych chorób, jak również przykładowo zawału serca. Najważniejszym następstwem jest rzecz jasna niska sprawność i kondycja organizmu. Z drugiej strony jednak drastyczne dążenie do wymarzonej szczupłej, a nierzadko właściwie wychudzonej figury może ewoluować w groźne zaburzenia na tle psychicznym, takie jak anoreksja i bulimia.Anoreksja
Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
Chorobą, jaką jest anoreksja, ostatnio niezwykle często straszone są odchudzające się kobiety. Rzecz jasna nie wszystkim ta choroba grozi, jednak niepokojąca jest współczesna częstotliwość jej występowania. Na początku jest standardowe odchudzanie, porady (więcej na potrafiszschudnac.pl) w tej kwestii czerpie się z sieci lub od przyjaciół. Na następnym etapie jednak kobieta traci umiar w pozbywaniu się wagi. Zaczyna się głodzić i wykonywać zbyt wielką ilość ćwiczeń fizycznych. Choroba ta może doprowadzić do wyniszczenia organów, a w niektórych sytuacjach nawet do śmierci. Dlatego tak znaczące jest wczesne spostrzeżenie i rozpoznanie problemu, przykładowo przez bliskie osoby kobiety.

Bulimia
Innym, niemal tak często występującym zaburzeniem jak anoreksja jest bulimia. Bulimia także zazwyczaj występuje u kobiet. W takich sytuacjach jednak diety dla kobiet (odwiedź stronę) nie są znakiem rozpoznawczym. Bulimiczki miewają ataki ogromnego apetytu, który jest zazwyczaj wywołany zdenerwowaniem. W rezultacie zjadają wszystko, co jest w zasięgu ręki. Kolejnym etapem jest poczucie winy. Powodowana wyrzutami sumienia kobieta chce za wszelką cenę „pozbyć” tego, co zjadła. Dlatego bierze leki (zobacz belara) na przeczyszczenie i wymusza torsjw. Bulimia także jest bardzo groźna dla zdrowia i ma następstwa w postaci wyniszczenia i przyspieszonego starzenia się. Tak samo jak anoreksja może doprowadzić do śmierci.