ból

Przewlekły katar?

 • Posted on: 8 September 2022
 • By: addmean
grypa
Author: NIAID
Source: http://www.flickr.com
Za bezustanne zmęczenie obwiniasz niskie ciśnienie i niedostateczną ilość słońca? Lekarze służą radą: zrób rachunek sumienia.
Namyślmy się, jak długo śpimy, czy regularnie się gimnastykujemy, jak prezentuje się nasza dieta, kiedy ostatnio mieliśmy robione badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, ponieważ czasami nawet zwykły katar może alarmować problemy ze zdrowiem. Zdarza się, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni pomagając sobie samemu środkami bez recepty i wodą morską w spreju. Jeśli jednak mimo starań katar nie ustępuje, a pojawiają się dodatkowe objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza jest niezbędna.

Masaż może być dobrym sposobem na ból, wyszukaj gabinet akupresury i poddaj się relaksacyjnym zabiegom

 • Posted on: 3 August 2022
 • By: addmean
masaż
Author: Oliver Symens
Source: http://www.flickr.com
Ból bywa bardzo przykry i znacznie utrudnia codzienne funkcjonowania, przez to kiedy tylko się pojawi, niezwłocznie poszukuje się skutecznych sposobów na jego zwalczenie. Większość ludzi decyduje się na lekarstwa przeciwbólowe, jednak są osoby, które raczej poszukują naturalnych rozwiązań. Do takich działań jest zaliczana akupresura.

Ortopeda- specjalista, który może pomóc nam odzyskać sprawność po urazie narządu ruchu i uleczy wady postawy

 • Posted on: 23 June 2022
 • By: addmean
lekarz ortopeda
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli pewnego dnia spotkają nas dolegliwości związane z narządem ruchu czy też zwichniemy staw, na pewno będziemy musieli skorzystać z usług ortopedy. Ortopedia zajmuje się leczeniem nieprawidłowości w funkcjonowaniu stawów bądź kości pacjentów. Często po raz pierwszy spotykamy się z ortopedą w dzieciństwie.

W jaki sposób rozwiązać problemy zdrowotne w czasie snu?

 • Posted on: 9 June 2022
 • By: addmean
Lekarz
Source: sxc.hu
Zdrowy i beztroski sen, to najlepszy kosmetyk, gwarantujący promienny wygląd każdego dnia. Aby nieustająco budzić się wypoczętym i pełnym energii, należy pamiętać o kilku elementarnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie sypialni, opuszczenie żaluzji i wyeliminowanie źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest wybór komfortowego materaca i odpowiedniej poduszki, które podczas snu pomogą rozluźnić kręgosłup, stawy oraz mięśnie.

Już dziś zdecyduj się na wizytę w prywatnym gabinecie stomatologicznym, a spostrzeżesz różnicę w skonfrontowaniu z publiczną placówką

 • Posted on: 6 May 2022
 • By: addmean
dentysta
Source: pixabay
Troszczenie się o swoje zdrowie jest jedną z kluczowych kwestii, bowiem tylko wtedy będziemy mogli spełniać swoje cele oraz pragnienia. Dlatego powinniśmy regularnie odwiedzać lekarza rodzinnego oraz dentystę, by w przypadku pojawienia się jakiejś choroby odkryć ją momentalnie. Tylko wówczas będzie sposobność na zupełne wyleczenie.

Jeżeli tęsknimy za odrobiną relaksu, to powinniśmy pojechać do SPA, gdzie proponowane bywają także masaże

 • Posted on: 13 February 2022
 • By: addmean
masaż
Author: Janice Waltzer
Source: http://www.flickr.com
Każdy musi od czasu do czasu zrelaksować się oraz iść na jeden z wielu odprężających masaży.


Masaż wydaje się być wymarzonym sposobem na to, aby zrelaksować się przykładowo po obciążającym tygodniu w biurze albo po dopięciu jakiegoś istotnego projektu.

Rozpoznanie chorób nadgarstka

 • Posted on: 4 February 2022
 • By: addmean
u lekarza okulisty
Author: Naval Surface Warriors
Source: http://www.flickr.com
Przeciągła praca przy pececie bywa przyczyną przeszywającego bólu nadgarstka. To efekt nienaturalnego wygięcia dłoni.


Niestety, wszystkim osobom, których praca nastręcza powtarzania jednostajnych ruchów, głównie przy zbytnim wygięciu nadgarstków, grożą choroby nadgarstka.

Bolesne pieczenie u palców – jak trwale usunąć nagniotki przy pomocy udostępnianych preparatów

 • Posted on: 9 December 2021
 • By: addmean
stopy
Author: Lioven
Source: Lioven
Nikt nie lubi nagniotków. To nieprzyjemne dla zdrowia stwardnienie warstwy skóry powstające na palcach stóp. Rana jest tym boleśniejsza, że sięgą w głąb skóry. Odczuwamy przez to przykre pieczenie przy chodzeniu. Dookoła rany powstaje zaczerwieniona tkanka, przez którą odczuwa się nieprzyjemny ból.

Jak wyposażyć domową apteczkę? - co musi tam być

 • Posted on: 6 December 2021
 • By: addmean
apteczka pierwszej pomocy
Source: flickr.com
Domowa apteczka powinna być zaopatrzona w odpowiedni komplet lekarstw, ziół jak też materiałów opatrunkowych. Celem łatwego odnalezienia potrzebnego medykamentu, zawartość apteczki trzeba podzielić na parę części. Miej dostępne, w wyższym stopniu ochronione powinny być specyfiki do użytku wewnętrznego, następnie leki do użytku zewnętrznego.

Kiedy należałoby zakupić krople do uszu oraz jakie są klasyczne symptomy zapalenia ucha?

 • Posted on: 10 August 2021
 • By: addmean
krople do uszu
Author: Wola
Source: Wola
Są takie przypadłości, które jeżeli wręcz trwają względnie niedługo, to wszakże umieją, jak to się twierdzi, dać popalić. My aktualnie żyjemy w nieustannym zabieganiu i wręcz nie wyobrażamy sobie, jak można zwyczajnie nie móc spacerować, patrzeć lub coś słyszeć.

Każdy lubi się odprężyć szczególnie jeśli jego praca wydaje się być stresująca, czasami jednak nasze ciało wymaga większej uwagi, niż tylko masaż

 • Posted on: 5 February 2021
 • By: addmean
tłuszcze
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Relaksujemy się na przeróżne sposoby. Pewnym z nich są masaże. To najlepsza metoda na odprężenie się i wyrzucenie z głowy wszystkich stresujących myśli.


Jednak masaże są stosowane również dla zaznania wytchnienia w bólach pleców i mięśni.

Czy zabiegi odmładzające dają satysfakcjonujące efekty? Co trzeba o nich wiedzieć? Na czym się opierają?

 • Posted on: 9 October 2020
 • By: addmean
zabiegi
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Panie coraz chętniejczęściej poddają się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej. Ich imponująca skuteczność i zaskakująca efektywność jest godna uznania. Kobiety, które widzą na swojej twarzy symptomy starzenia, są gotowe wiele poświęcić, by polepszyć kondycję swojej skóry, nadać,dodać,jej blasku, dodać jej energii, a co najważniejsze, zmniejszyć zmarszczki. W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna jest znacznie bardziej dostępna niż jeszcze kilka lat temu.

Zgryz perfekcyjny, bez boleści i za niewysoką kwotę

 • Posted on: 26 May 2020
 • By: addmean
Dentysta
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com
Borowanie zębów nie jest przyjemnością. Kojarzy nam się z rwaniem korzeni w pocie czoła. Dlaczego boimy się dentystów? Nie ważne co dokładnie mamy robione z zębem, krzykiem reagujemy na sam spacer do stomatologa. Okazuje się, że wiele osób ma złe wspomnienia z dzieciństwa. Nie chcemy o tym myśleć, a siedzenie na fotelu kojarzymy z boleściami.

Czym kierować się w czasie nabywania leków?

 • Posted on: 27 February 2020
 • By: addmean
tabletki
Author: Nina Matthews Photography
Source: http://www.flickr.com
Dziś nauka daje człowiekowi do dyspozycji wiele funkcjonalnych rozwiązań, jakie mogą wyeliminować większość problemów. Najbardziej zaskakujący jest rozwój medycyny, gdyż jeszcze na początku dwudziestego wieku można było tylko marzyć o możliwościach, które posiadają dzisiejsi lekarze. Przykładem są chociażby środki przeciwbólowe, które szybko likwidują również poważny ból, pozwalając wrócić choremu do codziennej aktywności. Lekarstwa są dzisiaj wykorzystywane powszechnie i każda osoba ma do nich dostęp. Co w takiej sytuacji należy wziąć pod uwagę kupując je?

Pages