Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/anemia.org.pl/includes/menu.inc).

Usuwanie różnych dolegliwości z wykorzystaniem światła

  • Posted on: 19 January 2020
  • By: addmean
Światło jest bardzo istotnym składnikiem ludzkiego życia. Mówi się, że w zasadzie bez światła nie mogłoby istnieć życie. Bez wątpienia prawdą jest, że osoby żyjące w strefach, które mają ograniczony dostęp światła słonecznego w ciągu roku, mają dużo większe szanse zachorowania przykładowo na depresję. Z tego powodu dostęp do naturalnego światła i ciepła słonecznego jest tak ważny. Przykładowo na terenie Polski, która położona jest w obrębie klimatu umiarkowanego, bywa tak, że w ciągu roku występuje bardzo wiele dni pozbawionych słońca.
lampa
Author: Swadilfari
Source: http://www.flickr.com
Może to skutkować znacznym spadkiem nastroju, a nawet depresją. Jest to tak zwana depresja sezonowa lub zimowa, wypływająca właśnie z niedoboru ciepła i światła słonecznego. Objawia się w pierwszej kolejności przestawionym trybem dnia i nocy, co powoduje przestawianie zegara biologicznego i spadek samopoczucia i zdrowia. Człowiek chory na tego typu depresję czuje niechęć do zwykłych obowiązków i do rzeczywistości.

To doskonały pomysł, aby przestudiować prezentowany materiał, gdyż pozostałe nasze strony (www.psychoterapiawsopocie.pl/) posiadają podobne treści, które pochłoną Cię totalnie.

Jest jednak na to rada, o której była mowa już w starożytności.


Terapia za pomocą światła w walce z zaburzeniamiNa dzień dzisiejszy dostępne są sposoby radzenia sobie z różnymi schorzeniami za pomocą światła. Wykorzystywane jest ono również w rehabilitacji, na przykład do naświetlania po części sparaliżowanych części ciała. Światło ma także ogromne zasługi w leczeniu wspomnianej depresji sezonowej.

Spodobał Ci się ten wpis? Przeloguj zatem do następnego tekstu i sprawdź jakie istotne źródło stało się naszą inspiracją. Przyjemnej lektury!

Jako że związana jest on z niedostatkiem promieni słonecznych, stworzono specjalny przyrząd – jest to lampa antydepresyjna (przeczytaj informacje na ilumina.pl). Urządzenie to emituje niezwykle mocne światło przypominające światło słoneczne. Dana osoba ma za zadanie spędzać przed lampą codziennie tyle czasu, ile zostanie zalecone przez lekarza.


fototerapia
Pozytywne następstwa stosowania

W dalszym ciągu szczególnie w Polsce wielu ludzi nie daje wiary w skuteczność terapii światłem. W rzeczywistości jej korzystne wpływy na ludzkie zdrowie i kondycję zostały udowodnione naukowo. Realizowanie przepisanych przez specjalistę Zabiegów z lampą antydepresyjną pozwala na zrelaksowanie się i odstresowania, a później również na wyregulowanie trybu dnia. Wykazano także, że tego rodzaju terapia jest bardzo pomocna dla ludzi, którzy cierpią z powodu częstych zmian stref czasowych spowodowanych podróżami samolotem.